Тепер, дипломатичний конфлікт з сусідніми країнами може ускладнити здатність Qatar Investment Authority укладати великі угоди.
Про це пише Bloomberg, нагадуючи, що Саудівська Аравія і три інші арабські країни розірвали дипломатичні і економічні зв'язки з Катаром, щоб покарати його за зв'язки з Іраном і можливі зв'язки з ісламістською групою.
"Потенційні ризики, перед якими постали катарські інвестори включно з QIA будуть зростати, а нові угоди вірогідно стане складніше укласти через більш ретельну перевірку", - сказав директор консалтингової фірми GeoEconomica GmbH Свен Бехрендт.
"Катар перейшов межу, підтримуючи екстремістів у інших куточках арабського світу, що спричинило таку реакцію сусідів", - додав він.
Видання перелічує найбільші інвестиції Катару. Зокрема, суверенний фонд країни став власником найбільшої частки німецького автоконцерну Volkswagen AG. Йому належить частка вартістю 11,6 мільярдів доларів включно з привілейованими акціями. Також в грудні Glencore Plc і катарська сторна разом купили 19,5% російського нафтовиробника "Роснефть". Вартість угоди склада 11 мільярдів доларів. QIA отримав у володіння 9,5% російської компанії. Це була найбільша угода у енергетичній сфері за 2016 рік, яка відбулася, попри зусилля Європи і США економічно ізолювати Росію після її військової агресії проти України.
QIA також відіграв ключову роль у поглинанні видобувної компанії Xstrata Plc швейцарським трейдером Glencore за 29 мільярдів доларів. Катарський фонд володів 10% поглинутої компанії. В результаті він став власником 8,4% Glencore.
Також катарська королівська сім'я попросила німецького фінансового регулятора дозволу збільшити свою частку в Deutsche Bank до більш ніж 10%. Про це Bloomberg сказали джерела, знайомі з ситуацією. Колишній прем'єр-міністр Хамад бен Джасім бен Джабер Аль Тані і колишній емір країни Шейх Хман бін Халіфа Аль Тані володіють спільною часткою в Deutsche Bank AG в обсязі менше 9%.
Нагадаємо, Катар виплатив близько одного мільярда доларів терористичній організації, яка пов'язана з Аль-Каїдою, та спецслужбам Ірану. Така виплата є викупом за членів королівської родини, яких викрали в південному Іраку під час святкувань, і стала однією з причин розриву дипломатичних відносин країн перської затоки з Катаром.
5 червня Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет, Бахрейн, Лівія, Ємен і Мальдівські острови оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши його в підтримці тероризму. Країни перекрили кордони, а також виключили Катар з військової коаліції, яка веде війну в Ємені.