ДФС фактично відроджує схеми контрабанди нафтопродуктів - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ДФС фактично відроджує схеми контрабанди нафтопродуктів - експерт © Андрій Товстиженко, DT.UA
Відродження Енергетичної митниці було сприйнято ринком і екпертами як одна з нечисленних позитивних змін в країні.

Ліквідація Енергетичної митниці відкриє ворота контрабанді бензину
Ліквідація Енергетичної митниці відкриє ворота контрабанді бензину

Незважаючи на успіх Державної фіскальної служби у боротьбі з контрабандою бензину, нинішнє керівництво ДФС ініціювало урізання повноважень відтвореної Енергетичної митниці, що неминуче призведе знову до появи сірих схем імпорту нафтопродуктів. Перші ластівки вже з'явилися, кажуть джерела ZN.UA у відомстві.

Раніше ZN.UA писало, що боротьба з контрабандою повинна була стати тестом для нової команди податківців, яка зайшла в свої кабінети на Львівській площі на початку травня.

"Треба сказати, що цей тест вони здали. ...За словами учасників ринку, на сьогоднішній день "контрабаса" на ринку практично немає", - пише у статті в ZN.UA експерт нафтового ринку Сергій Куюн. Він зазначає, що відродження з 1 червня Енергетичної митниці було сприйнято як одне з нечисленних позитивних змін в країні.

Енергетична митниця - спеціалізований підрозділ, що займається оформленням енергоносіїв - електроенергії, нафтопродуктів, газу.

За словами тодішнього заступника голови Держфіскальної служби Сергія Лікарчука, вже в липні "Энергетичка" перевиконала план, зібравши близько 2,5 млрд грн податків.

Але диво тривало недовго. Глава ДФС Роман Насиров і заступник міністра фінансів Олена Макеєва заявили про прийдешнє реформування служби і фактичну ліквідацію митниці, яка повинна розчинитися у фіскальній службі.

Звільнений колишній голова митниці Костянтин Лікарчук в інтерв'ю ZN.UA раніше розповів про те, що всій кадровою політикою в митному напрямку у фіскальному відомстві займається радник голови ДФС Геннадій Романенко - людина часів Олександра Клименка і кум одіозного екс-глави митниці Ігоря Калетника.

В результаті скандалу Романенка по-тихому звільнили, хоча джерела в ДФС кажуть, що він продовжує негласно курувати певні питання.

Читайте також: Мінфін розслідує звинувачення звільненого митника Лікарчука на адресу Насірова

Однак ще перед своїм звільненням, за словами джерел ZN.UA в ДФС, Романенко ініціював перевірку Енергетичної митниці. "Зазвичай внутрішня перевірка нового підрозділу відбувається не раніше ніж через три роки після початку роботи, ми ж працюємо трохи більше трьох місяців. Це з розряду тих перевірок, коли ще до її початку приходять із заздалегідь готовим актом", - говорить представник Энергомитниці.

За його словами, незалежно від результату перевірок, Роман Насіров направив до Мінфіну проект наказу про урізання повноважень Енергетичної митниці, зокрема, про виведенні з-під її юрисдикції оформлення нафтопродуктів. Документ знаходиться на розгляді в Мінфіні.

Зазначимо, що ліквідація Енергетичної митниці була одним з перших кроків колишнього глави Міндоходів Олександра Клименка, після чого контрабанда нафтопродуктів структурами Сергія Курченко почалася в промислових масштабах. А багатомільярдні втрати через недобір "паливного" акцизу і ПДВ просто розчинялися в загальному "казані".

"У разі ліквідації "Энергетички" відродження сіро-чорно-каламутних поставок виявиться дуже швидко. Тим більше, кажуть у відомстві, перші ластівки вже з'явилися", - резюмує Куюн.

Про ситуацію на паливному ринку читайте в статті Сергія Куюна "ГФС тягне ліворуч" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі