Держстат: у 2020 році в Україні збільшилося лише поголів'я свиней

Поділитися
Держстат: у 2020 році в Україні збільшилося лише поголів'я свиней Фото: Twitter
Поголів'я великої рогатої худоби та домашньої птиці скоротилося.

Поголів'я птиці в Україні станом на 1 січня 2021 року склало 199,9 млн голів, що на 9,3% менше, ніж на аналогічну дату 2020 року.

Цифри повідомила 18 січня Державна служба статистики на відомчому сайті.

У відомстві уточнюють, що на агропідприємствах поголів'я домашньої птиці впало за рік на 14,7% - до 109 млн голів, тоді як в господарствах населення зниження склало 2% - до 90,8 млн голів.

Поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) за станом на 1 січня цього року в порівнянні з 1 січня 2020 року також скоротилася на 6,2% - до 2,89 млн голів, при цьому в агропідприємствах налічувалося 0,99 млн голів (мінус 4, 9%), а в господарствах населення 1,90 млн голів (мінус 6,9%).

Поголів'я корів за рік скоротилося на 5,4% - до 1,69 млн голів: в агропідприємствах - на 4%, до 0,42 млн голів, в господарствах населення - на 5,8%, до 1,27 млн голів.

У той же час поголів'я свиней збільшилося на 2% - до 5,84 млн голів. З них за станом на 1 січня 2021 в агропідприємствах налічувалося 3,62 млн голів (плюс 9,7%), а в господарствах населення 2,22 млн голів (мінус 8,5%).

Уточнюється, що поголів'я овець і кіз знизилося на 5,0% - до 1,14 млн голів, чисельність яких на агропідприємствах склала 0,15 млн голів (мінус 11,6%) і в господарствах населення 0,99 млн голів (мінус 4, 0%).

Держстат повідомляв, що поголів'я ВРХ в Україні в 2019 році скоротилося на 6,5% - до 3,12 млн голів, свиней - на 4,9%, до 5,73 млн голів, овець та кіз - на 4,8%, до 1,21 млн голів, тоді як поголів'я птиці зросло на 4,2% - до 220,46 млн голів.

Дані Держстату - скріншот
Дані Держстату - скріншот

Раніше повідомлялося, що вчені Національної академії аграрних наук України оцінюють стан озимих зернових як добрий та задовільний, проте відзначають, що в умовах недостатнього снігового покриву і довготривалих морозів існує ризик для життєздатності рослин озимих культур.

"За спостереженнями вчених, пошкодження і загибель озимих посівів від вимерзання відбуваються в тих випадках, коли протягом трьох декад сніговий покрив не досягає оптимальної висоти при певних температурних умовах. Наприклад, при температурі повітря на рівні -10 ° С висота снігового покриву повинна становити не менше 7 см, при температурі -15 ° С - 14 см; при температурі -20 ° С - 20 см. Важить також стан снігового покриву. В даний час на поверхні грунту сніг насичений вологою і є промерз, щільним і має високу прохідність; верхній шар снігу випав при мінусовій температурі, пухкий і має більш високі теплоізоляційні властивості. Крім того, триває снігопад, і висота снігового покриву зростає ", - уточнили в НААН.

Раніше ZN.UA писало, що кризові явища в АПК почали проявлятися ще до пандемії. За підсумками 2019 року було зафіксовано мінімальний за останні роки приріст в сільському господарстві на рівні всього 0,1%, тобто фактично стагнація. Це тривожний симптом, і хоча АПК навряд чи чекає доля промисловості, ігнорувати його дуже небезпечно. Також вперше за тривалий період скоротилися капітальні інвестицій в АПК, які зменшилися за минулий рік майже на 16% (сумарно сільське, лісове та рибне господарства). Поголів'я великої рогатої худоби скоротилося на 5,7%. Про це заявляє колишній в.о. міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

За його словами "середній" для АПК 2019 й і повноцінно неблагополучний 2020 й, яким він напевно буде, аграрна галузь, завдяки запасу міцності, переживе. Головне - не допустити перетікання негативних наслідків на 2021-й, і тут на сцені має з'явитися держава.

Про те, якою має бути раціональна підтримка АПК з боку держави читайте в тексті Максима Мартинюка для ZN.UA - "Черга за порятунком".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі