Держстат повідомив про найдорожчі та найдешевші регіони України

Інфографіка
Поділитися
Держстат повідомив про найдорожчі та найдешевші регіони України © depositphotos/Volina
У списку регіонів де спостерігається найбільше зростання індексу споживчих цін є несподіванки

Індекси споживчих цін, в тому числі на продукти харчування та інші потреби за січень, березень та квітень порівняно з груднем попереднього року, в усіх регіонах, крім Сумської області, зросли. Найвищим такий показник є в Києві – 102,6%. Є і регіони де вартість життя зростає не зважаючи на те, що в цих регіонах йдуть активні бойові дії. Оперативні статистичні показники оприлюднив Держстат.

Держстат України

Найдорожчі регіони України

Найбільше зросли індекси споживчих цін у столиці та деяких регіонах. В більшості випадків індекс є найвищим саме у березні. У цю категорію регіонів можна віднести області, де індекс не менше 101,3%: Львівська, Одеська, Закарпатська, Кіровоградська, Дніпропетровська області. У цей список потрапили і регіони, де йдуть активні бойові дії, чи є постійні сутички з ворогом: Донецька, Харківська, Луганська, Миколаївська області. Імовірно, це пояснюється більшими ризиками постачальників.

Середнє зростання індексів та найдешевші регіони

В категорію із середніми показниками зростання індексів цін можна віднести такі регіони: Волинська, Київська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Чернівецька, Івано-Франківська області.

Найменше зростання індексів споживчих цін, що не подолали відмітки 100,9% спостерігається у Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Полтавській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях. В Сумській та Черкаській областях рівень споживчих цін до квітня був від'ємним – 99,7%

Як повідомлялось раніше, в Україні спостерігається динамічна зміна цін на споживчих ринках та в окремих нішах. Наприклад у квітні спостерігається зростання попиту на свіжу малину. Споживачів ягоди не відлякує її висока оптова ціна. Аналітики зазначили, що зараз оптова ціна на малину становить до 30 євро за кг або 1200 і більше грн/кг. Оптові постачальники пояснили, що минулого року попит на цю ягоду був дещо нижчим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі