Держказначейство назвало вражаючу суму, яку сплатили українці за час існування військового збору

Поділитися
Держказначейство назвало вражаючу суму, яку сплатили українці за час існування військового збору © mil.gov.ua
Втім, окремого фонду з надходжень військового збору в країні так і не було створено. А тепер цей податок ще й хочуть злити в загальний котел, об'єднавши три податки.  

За час існування військового збору, починаючи з 2014 року, до державного бюджету України надійшло 131,9 мільярда гривень. Про це повідомляє неурядова організація StateWatch з посиланням на дані Державної казначейської служби України.

"Державна скарбниця поповнилася на 131,9 млрд грн без чітко визначених пріоритетів на потреби оборони", - зазначає Держказначейство.

Так, за минулі роки надходження за військовим збором складали наступні суми:

  • 2014 рік (із серпня) – 2,5 млрд грн,
  • 2015 рік – 9,2 млрд грн,
  • 2016 рік – 11,5 млрд грн,
  • 2017 рік – 15,1 млрд грн,
  • 2018 рік – 18,7 млрд грн,
  • 2019 рік – 22,4 млрд грн,
  • 2020 рік – 23,9 млрд грн.
  • 2021 рік – 28,6 млрд грн.

Нагадаємо, військовий податок в Україні почав діяти 3 серпня 2014 року. Спочатку передбачалося, що він буде діяти до 1 січня 2015 року, проте потім його подовжили до завершення реформи ЗСУ.

Цим податком обкладаються доходи фізичних осіб на території України. Ставка військового збору складає 1,5% від нарахованої заробітної плати.

28 січня депутати Верховної Ради України запропонували створити окремий фонд з надходжень військового збору для того, щоб всі кошти були спрямовані на оборонну сферу, проте парламент не прийняв таке рішення.

Більше того, у коридорах влади виношують плани "злити" військовий збір у загальний котел, об'єднавши три податки - єдиний соцвнесок, податок на доходи фізосіб та військовий збір, в єдину ставку ПДФО – 25%.

На сьогодні надходження військового збору зараховуються не на потребу Збройних Cил України напряму, а до загального фонду державного бюджету. Відповідно до Бюджетного кодексу України видатки здійснюються згідно бюджетних призначень, встановлених Державним бюджетом України.

Як писав у статті для DT.UA Ігор Ляшенко, полуторапроцентный військовий збір, введений як екстрений захід для фінансування воюючої армії, плавно стає ще і збором для "відновлення зруйнованої інфраструктури східних регіонів". А відновлення, на відміну від самої війни, може тривати десятиліттями. Відновлення - це ж велике капітальне будівництво: мостів, доріг, будинків. Але і це дрібниці в порівнянні з відновленням шахт, підприємств, - ось де простір для освоєння бюджету. Докладніше читайте про це в статті "Країна після війни".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі