Держінвестпроект примудрився розтратити сотні мільйонів вже після відставки Каськіва

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Держінвестпроект примудрився розтратити сотні мільйонів вже після відставки Каськіва Замість Каськіва сумнівні договори підписують інші люди
"Професіонали гнізда Каськіва" залишилися в Держінвестпроекті. Сумнівні операції тривають.

Керівництво Держінвестпроекту за останній рік змогло витратити сотні мільйонів коштів державного бюджету, пишуть у своїй статті для ZN.UA Юрій Ніколов та Олексій Шалайський ("Наші гроші").

"Операція відбувалася в кілька заходів і закінчилася зовсім недавно - у грудні 2014-го. Якраз до річниці Майдану", - йдеться в матеріалі.

Зокрема підрозділ Держінвестпроекту ДП "Повітряний експрес" у грудні 2014 року поклав на депозит в 25 млн грн у "Профін банк".

"Пікантності такому вибору додає те, що тоді ж, у грудні, коли держава давала гроші, Нацбанк перевірив Профін банк і, делікатно не використовуючи слова "конверт", описав його діяльність як здійснення масштабних операцій з готівковими коштами в гривні, надання кредитів новоствореним підприємствам з подальшим перерахуванням іншим контрагентам. Ну й закономірний фінал - у січні банк луснув уже офіційно. Разом з депозитами", - наголошується в матеріалі.

Крім того, "Повітряний експрес" також поклав на депозит в ТОВ "Сапфір фінанс" 86 млн грн. З боку "Повітряного експреса" договір підписав тимчасовий виконувач обов'язків директора Геннадій Дяченко. "Отримав він цей високий пост з правом підпису 8 листопада 2014 року, в грудні все підписав і після цього швиденько попрощався з посадою", - йдеться в статті.

При цьому прізвище Дяченко спливає в іншій справі - про купівлю "Повітряним експресом" декількох ділянок землі біля Борисполя. У процесі переходу цих ділянок з рук в руки земля подорожчала в 20 разів. Якщо в 2013 році, перебуваючи в приватній власності, оцінка землі становила 2 мільйони гривень, то вже під продаж держпідприємству була проведена нова оцінка, яка і склала 46 мільйонів. "Повітряний експрес" покірно прийняв цю оцінку за чисту монету, заплативши необхідну суму.

У травні договори купівлі-продажу від імені "Повітряного експреса" підписав все той же Геннадій Дяченко. Точно так само, як і в першій історії, його тимчасово взяли на посаду директора, а після підписання відразу прибрали. До листопада, коли його таланти знову знадобилися державному підприємству.

Читайте також: Яценюк попросив бізнесменів розповісти про корупцію в податковій та митниці

"Не будемо публікувати весь список соратників Каськіва, які лишилися на своїх посадах в інвестиційному відомстві, - коротким він не вийде. Для чистоти фактажу згадаємо лише, що після Майдану Нацагентство очолив Сергій Євтушенко. У 2006 році він був членом політради партії "Пора" Каськіва, балотувався до парламенту за списком блоку "Пора-ПРП". З 2010 року Євтушенко працював заступником Каськіва в Держінвестпроекті, був головою координаційної ради найскандальнішого національного проекту "LNG термінал", інвестором для якого Каськів примудрився знайти "лижного інструктора" з Іспанії", - констатують автори.

Детальніше читайте в матеріалі Юрія Ніколова і Олексія Шалайского "Професіонали гнізда Каськіва" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі