"У нас сьогодні є дев'ять компаній-власників спеціальних дозволів на користування надрами бурштину. Вони мають разом 18 ліцензій або спеціальних дозволів на користування надрами", - розповів Абрамович.
Він зазначив, що це невелика цифра, оскільки всього в Україні існує 5 тис легальних ліцензованих користувачів надрами.
Абрамович додав, що легальними видобувачів бурштину в Україні є: КП "Волиньприродресурс", ТОВ "Компанія "Надра Галичини", ТОВ "Амбер Холдинг", ТОВ "Райт Солюшн", ДП "Бурштин України", ТОВ "РЕД.МЕТ", ТОВ "Центр "Сонячне ремесло", ТОВ "Інклюз-8", дочірнє підприємство "Укрбурштин" державної акціонерної компанії "Українські поліметали".
Він також зазначив, що ці компанії володіють спеціальними дозволами кількох видів: на видобування, на геологічне вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою і на геологічне вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою та видобуванням.
З названих підприємств спецдозволу на видобування бурштину мають три компанії, на геологічне вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою - п'ять, і одна компанія володіє спецдозволом на геологічне вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою та видобуванням.
Нагадаємо, Держгеонадра має намір у другому кварталі 2017 року завершити розробку проекту Кодексу про надра, робота над яким ведеться з 2015 року.
Докладно про проблему видобутку бурштину в Україні читайте у статті "Україна vs бурштин: хто кого?" Івана Валюшко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".