Держава може не втримати тариф на газ стабільним та підвищити їх для населення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ситуація в енергосфері України, судячи з усього, продовжує погіршуватися.

Одразу після новорічних свят, уже 10 січня, у прем'єра Дениса Шмигаля відбулася представницька нарада. А судячи з протоколу оперативної наради, хмари в енергетичній сфері України продовжують згущуватися, пише Сергій Следзь у статті «Комуналка вперто зростає, хоча тарифи формально незмінні. Але це поки що» для ZN.UA. Навіщо б інакше Міненерго, «Нафтогаз» та Оператора ГТС спантеличували підготовкою «планового графіка постачання та використання природного газу в розрізі категорій споживачів з визначенням відповідних нових показників та забезпечення контролю за його виконанням»?

«Адже, якщо говорити неформальною мовою, йдеться про плани щодо обмеження споживання газу. І першою під роздачу, ясна річ, потрапить вітчизняна промисловість. Невипадково наступним пунктом протоколу передбачається «зустріч із представниками промислових підприємств — найбільших споживачів природного газу для (увага!) розробки узгоджених шляхів урегулювання питань постачання природного газу до кінця осінньо-зимового періоду 2021/22 року», – пише автор.

Те, що з газом туго, як зазначив Следзь, підтверджують протокольні наміри уряду знайти додаткові джерела постачання газу ще до закінчення опалювального сезону. Тобто тепер уже не про ціни, а про наявність?

Населення формально поки що не чіпають. Але декому зі споживачів, за словами автора, які користуються послугами підприємств теплокомуненерго, достатньо оцінити температуру своїх батарей та гарячої води у крані, щоб зрозуміти, що й для них економія вже стартувала.

«До речі, напередодні включення опалення довелося брати інтерв'ю в одного з високопоставлених міських чиновників. Так ось тоді він на моє конкретне питання запевнив, що за рахунок зниження температури теплоносія не заощаджуватимуть. Але, певне, таки довелося», – пише автор.

Проте, пише Сергій Следзь, це все дрібниці у порівнянні з космічною вартістю газу на європейському ринку, до якого нас так завбачливо свого часу прив'язали.

«Причому, зауважте, що цей газ непросто зараз купити навіть за такою ціною. Високі ціни та напівпорожні сховища можуть стати тією причиною, яка не дозволить споживачам комунальних послуг дотягнути з нинішніми «стабільними» тарифами до кінця опалювального сезону», – зазначив автор.

Він пояснив, що саме тому споживачам треба бути готовими до того, що одного разу держава (читай — «Нафтогаз») не зможе утримати тариф стабільним і буде змушена розділити тягар надвисоких цін на газ не лише з підприємствами, а й із населенням.

«Тим більше, що голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко вже попереджав про неможливість для компанії довго покривати великий розрив між ринковою та поточною побутовою цінами газу. В цьому випадку низькі тарифи для населення можуть не встояти. І гірше за таку перспективу може бути хіба що ймовірність широкомасштабних військових дій», – зазначив Сергій Следзь.

Нагадаємо, що раніше у Кабміні опублікували прогноз на 2022-2024 роки щодо зростання тарифів на комуналку. Згідно з прогнозами, у 2022 році ціни зростуть: на газ +20%; на електроенергію 17,5%; на гарячу воду та опалення +16%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі