В Україні субсидії дають як безповоротну соцдопомогу на оплату комунальних послуг. Але у цьому опалювальному сезоні декого можуть позбавити субсидії.
Кому загрожує залишитися без субсидії цього року
Українців, які мають борги з оплати комунальних послуг, можуть позбавити субсидії, повідомляє ТСН. Відповідне рішення ухвалив Уряд у постанові №848.
Зокрема, забрати субсидію можуть, якщо:
- Людина приховала інформацію про справжні доходи, але отримувала субсидію.
- Громадянин не оплачує в повному обсязі комунальні послуги понад три місяці.
- Особа має комунальні борги у сумі понад 20 неоподаткованих мінімумів (один неоподаткований мінімум – грошова сума розміром у 17 гривень).
У Міністерстві соціальної політики зазначили, що в останньому випадку відомство буде фінансувати таких субсидіантів (людина зможе отримати договір про реструктуризацію боргів), а її заборгованість буде скасована та субсидія буде діяти.
Міністерка соціальної політики Марина Лазебна наголосила, що у разі неправомірного отримання субсидії, коли людина приховала інформацію щодо свого доходу, можуть змусити повернути кошти, які виділялися на неї.
«Якщо людина отримувала субсидію неправомірно, приховала інформацію про свій дохід, то орган, який призначав допомогу, справді може надіслати листа з вимогою повернути надмірно отримані кошти. Їх необхідно повернути на небюджетні рахунки структурних підрозділів із соціального захисту населення, відкриті у Державному казначействі», – пояснила вона.
Лазебна доповнила, що у випадку, коли субсидіант відмовляється добровільно повернути суму надмірно одержаної субсидії, то орган, що призначив її, може звернутися до суду з позовом щодо примусового стягнення цих коштів.
Нагадаємо, що у Мінсоцполітики пояснили, як "ковідна" тисяча вплине на розмір субсидій. Оскільки дана виплата є одноразовою, а тому вона не враховується до сукупного доходу домогосподарства під час розрахунку розміру субсидії.