Депозити вкладників проблемних банків можуть примусово перетворити в акції

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Депозити вкладників проблемних банків можуть примусово перетворити в акції Замість грошей вкладникам можуть запропонувати акції банків © Андрій Товстиженко, DT.UA
Які депозити потраплять під "стрижку", в Мінфіні та НБУ поки самі не знають.

У зв'язку з гострим дефіцитом коштів у Фонді гарантування вкладів (на сьогоднішній день - близько 17 млрд грн) за спільної ініціативи Національного банку і фонду законопроект "Про особливості функціонування фінансової системи", який розробляється Мінфіном, можуть бути внесені норми, які дозволять ФГВФО ініціювати рекапіталізацію банку за рахунок коштів найбільших клієнтів, яким залишки на рахунках будуть конвертовані в акції проблемного фінустанови.

Про це в статті для DT.UA пишуть Юрій Сколотяний і Роман Івченко.

Таке рішення, нагадаємо, уже має прецедент на Кіпрі (де банки закрилися за одну ніч, без попередження): нещодавно представники кіпрського Мінфіну, Центрального банку Кіпру та "трійки кредиторів" на переговорах у Нікосії домовилися про списання 47,5% із депозитів понад 100 тис. євро у Bank of Cyprus і конвертації суми списання в акції банку, які потім були депоновані на рахунках вкладників.

Якщо банкрутство банків буде масовим (а вже сьогодні проблеми з виконанням клієнтських платежів мають одразу кілька великих установ - "Дельта", "Надра", "Фінанси та кредит", "Фінансова ініціатива", а також чимала кількість середніх банків), то держава може піти на запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів на 6–12 місяців із одночасною націоналізацією 51% акцій неплатоспроможних банків і примусовою конвертацією депозитів клієнтів у решту 49% акцій на термін до п'яти років.

Які депозити потраплять під "стрижку", у Мінфіні та НБУ поки що сказати не можуть. "Є загальне розуміння механізму, за яким можна рятувати банки в умовах, коли в бюджеті немає коштів на рекапіталізацію всіх, хто цього потребує. Оскільки банків багато, і розміри середніх вкладів різні, то й суми, понад які може відбуватися конвертація, можуть змінюватися від банку до банку. Цілком імовірно, що поріг буде встановлено, як на Кіпрі, - 100 тис. євро. Головне, щоб підхід був стандартний", - сказав на умовах анонімності один із консультантів Мінфіну.

Детальніше читайте у статті Юрія Сколотяного і Романа Івченка Стрижка по-особливому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі