Демчишин хоче забрати "Укргазвидобування" у "Нафтогаза"

Поділитися
Демчишин хоче забрати "Укргазвидобування" у "Нафтогаза" Міненерговугілля хоче забрати у НАК "Укргазвидобування" © ugv.com.ua
Міненерговугілля вважає за необхідне вивести "Укргазвидобування" з власності "Нафтогазу", обґрунтовуючи це ризиками через судову тяганину з "Газпромом" в Стокгольмі.

Міністерство енергетики і вугільної промисловості України вважає за необхідне вивести "Укргазвидобування" з власності НАК "Нафтогаз України" (володіє 100% акцій компанії). Необхідність цього в Міненерговугілля обґрунтовують ризиками, пов'язаними з тяганиною між "Нафтогазом" з російським "Газпромом" у Стокгольмському суді.

Відповідна теза міститься в оприлюднених на сайті відомства пропозиціях щодо реструктуризації "Нафтогазу". Як раніше повідомляло ZN.UA, цю свою позицію Міненерговугілля вже направило в секретаріат Європейського Енергетичного співтовариства. Примітно, що бачення міністерства відрізняється від моделі, запропонованої самим "Нафтогазом".

Так, в Міненерговугільпромі відзначають, що ще одним ключовим аргументом, "чому "Укргазвидобування" не повинна залишатися в управлінні/власності "Нафтогазу", є "відсутність чіткого розуміння" розвитку ситуації з розглядом справи в Стокгольмському арбітражі з перегляду контракту "Нафтогазу" з "Газпромом" на транзит газу.

"У разі, якщо рішення суду буде не на користь НАК, компанія ризикує втратити ряд активів через відповідні позови кредиторів", - йдеться в пропозиціях Міненерговугільпрому.

В Міненерговугілля нагадують, що "Укргазвидобування" не внесена в список держпідприємств, приватизація яких заборонена.

Як повідомлялося, Міненерговугільпром і "Нафтогаз України" закликали секретаріат Енергоспівтовариства оцінити пропоновані ними моделі корпоративного управління та структурної реформи "Нафтогазу" і енергогалузі країни на відповідність вимогам Третього енергопакету.

Так, глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв закликає якомога швидше, бажано до завершення судових розглядів з "Газпромом", створити нову компанію-оператора української ГТС для того, щоб можна було залучити в неї капітал іноземного інвестора.

Що стосується приватизації "Укргазвидобування", то її, на думку Коболєва, можна починати тільки після того, коли ціна природного газу в Україні стане ринковою, тобто за умови, коли видобувається в Україні та імпортований газ зможуть бути конкурентними. Оптимістичний прогноз виведення цін на газ на ринковий рівень - квітень 2017 року. Це буде реальним, уточнив Коболєв, після проведення аудиту, підтвердження запасів вуглеводнів на родовищах і площах, які розробляються "Укргазвидобуванням", очищення її від нерентабельних активів і контрактів, і позбавлення від паразитують на ній "партнерів".

Нагадаємо, що з грудня 2015 року Кабмін передав "Нафтогаз" в управління Мінекономрозвитку в рамках реформи корпоративного управління НАК. Тим самим Міненерговугільпром втратив навіть найменший вплив на нафтогазову галузь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі