Минулого місяця китайська економіка ще глибше поринула в дефляцію за рахунок, зокрема, падіння цін на свинину, що заважає відновлюватися після пандемії та кризи на ринку нерухомості, пише Financial Times.
Індекс споживчих цін у жовтні знизився на 0,2% у річному обчисленні, як показали дані Національного бюро статистики у четвер, порівняно з прогнозом зниження на 0,1%, зробленим аналітиками агентства Reuters. У вересні ІСЦ не змінився.
Ціни виробників знижуються 13-й місяць поспіль, впавши на 2,6% у річному обчисленні проти прогнозу економістів у 2,7%.
Аналітики покладають відповідальність за низькі показники інфляції на низьку споживчу довіру. Падіння цін на свинину у жовтні посилило цю тенденцію. Ф'ючерси на живу свинину, що торгуються на Даляньській товарній біржі Китаю, впали цього місяця приблизно на 15%.
Надлишок пропозиції призводить до значного падіння цін та викликає волатильність ІСЦ.
В аналітичній записці Goldman Sachs йдеться, що в найближчі місяці основний індекс споживчих цін в Китаї повинен поступово зростати, хоча "триваюча дефляція цін на свинину, ймовірно, уповільнить темпи зростання".
За даними NBS, ціни на худобу та м'ясо загалом знизилися на 17,9%, що було зумовлено падінням цін на свинину на 30,1%. Ціни на непродовольчі товари зросли на 0,7%.
В останні місяці економіка Китаю демонструє неоднозначні ознаки відновлення, що змушує економістів сперечатися про те, чи вдасться їй досягти офіційного урядового цільового показника зростання валового внутрішнього продукту цього року на рівні 5%, що є найнижчим показником за останні десятиліття. У липні ціни впали до негативної позначки, а наступні місяці знову почали зростати.
Цього тижня МВФ підвищив свій прогноз зростання ВВП Китаю до 5,4%, посилаючись на сильнішу підтримку з боку політиків, які пом'якшують грошово-кредитну політику та вводять обмеження на купівлю нерухомості та іпотеку, намагаючись стабілізувати ринок нерухомості.
Інші останні показники малюють неоднозначну картину відновлення економіки. Експорт Китаю в жовтні впав на 6,4% у доларовому вираженні в порівнянні з тим же періодом роком раніше, що стало шостим поспіль місяцем зниження і виявилося гіршим за прогноз аналітиків Reuters про падіння на 3%. Виробнича активність у жовтні також скоротилася.
Однією з позитивних ознак у даних торгівлі став китайський імпорт, який уперше з лютого зріс на 3% у річному обчисленні.
Пекін оголосив про випуск облігацій на суму 137 млрд доларів США для фінансування заходів щодо ліквідації наслідків стихійних лих та боротьби з повенями, проте вважається, що ці кошти будуть спрямовані на підтримку зростання наступного року.
У жовтні лідер Китаю Сі Цзіньпін розкритикував спроби Заходу зменшити залежність від китайської економіки.