Дефіцит держбюджету в січні 2021 року склав майже 6 млрд грн

Поділитися
Дефіцит держбюджету в січні 2021 року склав майже 6 млрд грн Фото: liga.net
Запозичення склали 37,34 млрд грн, в тому числі зовнішні - 345 млн грн.

Дефіцит державного бюджету України в січні 2021 року склав 5,7 млрд грн, в тому числі дефіцит загального фонду - 10,5 млрд грн при запланованих 26,6 млрд грн.

Про це повідомила Державна казначейська служба (ДКСУ) на відомчому сайті.

Згідно з даними, запозичення в січні склали 37,34 млрд грн, в тому числі зовнішні - 345 млн грн.

Погашення боргів в минулому місяці були на рівні 23,6 млрд грн, в тому числі за зовнішніми зобов'язаннями - 1 млрд грн.

Доходи держбюджету в січні склали 66,2 млрд грн, в тому числі по загальному фонду - 57,6 млрд грн при плані в 54 млрд грн. Січневі податкові надходження були перевиконані щодо плану - 55 млрд грн в порівнянні з очікуваними 51,7 млрд грн, що сталося, зокрема, коштом внутрішніх податкових надходжень - 41 млрд грн в січні при очікуваних 37,5 млрд грн.

Акцизний податок з ввезених на митну територію підакцизних товарів в січні приніс понад 1 млрд грн при запланованих 0,4 млрд грн.

Податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт і послуг) з урахуванням бюджет відшкодування приніс понад 16 млрд грн проти запланованих 13,7 млрд грн.

Екологічний податок приніс до бюджету 32 млрд грн замість очікуваних в січні 27 млрд грн.

Витрати держбюджету в минулому місяці склали 71,5 млрд грн, витрати загального фонду - 68,3 млрд грн при плані в 80,8 млрд грн, свідчить статистика казначейства.

Доходи держбюджету в 2021 році визначені в розмірі 1,084 трлн грн, в тому числі 959,854 млрд грн по загальному фонду, витрати - 1,32 трлн грн і 1,183 трлн грн відповідно.

Скріншот з звіту Державної казначейської служби
Скріншот з звіту Державної казначейської служби

Раніше Мінфін зазначив несправедливий розподіл коштів держбюджету Державною судовою адміністрацією (ДСА), зокрема нерівномірне визначення заробітної плати співробітникам апаратів різних судів.

"Сьогодні Мінфін отримує сотні звернень від судів про недостатнє фінансовий ресурс на реалізацію судами повноважень, зокрема, про відсутність коштів на виплату зарплати. Ми бачимо, що в окремих судах виплати зарплати ледь досягають пару тисяч гривень, в інших - 20-30 тис. грн, а деякі отримують по 30-50 тис. грн. Це неприпустимо ", - пояснив Ермоличев.

Він підкреслив, що мова йде не про зарплати суддів в розмірі понад 100 тис. Грн, а співробітників апаратів судів.

Середньомісячна зарплата працівників апарату всіх територіальних управлінь ДСА передбачена в розмірі 23,8-30,6 тис. грн, співробітників служби судової охорони - 21,5 тис. грн, в апараті ДСА - 44,7 тис. грн, Вищої кваліфікаційної комісії суддів - 60,1 тис. грн, Національної школи суддів - 54,1 тис. грн, відзначив заступник міністра.

Також раніше президент України підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.

Як повідомляє пресслужба глави держави, документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

На цьому тлі Міжнародний валютний фонд назвав продуктивними дискусії з Україною, що відбулися в грудні-лютому, проте констатує наявність низки невирішених питань і чекає пропозицій від української сторони для продовження переговорів, повідомив представник МВФ Джеррі Райс.

«Як тільки ми отримаємо більш детальну інформацію з цих питань і пропозиції щодо окремих політик, ми з нетерпінням продовжимо співпрацю з Україною», - сказав він на традиційному брифінгу в четвер у Вашингтоні.

Серед питань, які обговорювала місія, Райс назвав поліпшення управління банківським наглядом Нацбанку, фіскальні ризики для дефіциту бюджету і зміцнення судової системи. Представник Фонду не назвав якихось термінів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі