Ми не бачимо можливості самостійно забезпечити 32 млрд доларів фінансової підтримки — міністр фінансів Сергій Марченко

Поділитися
Ми не бачимо можливості самостійно забезпечити 32 млрд доларів фінансової підтримки  — міністр фінансів Сергій Марченко © Минфін України
Дефіцит зовнішньої допомоги на 2025 рік складе 12-15 млрд доларів, тому Мінфін уже думає, як забезпечити потреби країни.

Висока ймовірність продовження активної фази війни у 2025 році призведе до необхідності збереження значної зовнішньої бюджетної підтримки. Про це розповів міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі «Громадського радіо».

«Якщо війна з РФ триватиме і в 2025 році, то в України є потреба забезпечити ЗСУ всім необхідним. Ми не військові люди, наша задача сформувати необхідний ресурс для військових. Базова потреба, яку ми бачимо, 12-15 млрд доларів», - сказав він.

Міністр фінансів нагадав, що у 2023 році міжнародна допомога склала 42 млрд доларів, а в 2024 році – 37 млрд доларів.

«На 2025 рік ми орієнтуємось на меншу цифру. Тобто ми готові внутрішнім ресурсом перекривати частину дефіциту та зменшувати нашу потребу у зовнішньому фінансуванні», - запевнив Сергій Марченко.

За його словами, зменшення зовнішньої допомоги на 4-5 млрд доларів – це досить прийнятний шлях для України на даний момент.

«Однак зараз ми не бачимо можливості сказати, що ми зможемо самостійно забезпечити ті самі 32 млрд доларів», - сказав міністр.

Він відзначив, що Україна має потужну підтримку з боку країн Європейського Союзу через програму Ukraine Facility, а також Міжнародному валютному фонду та урядам країн, які підтримують Україну.

Раніше ми писали про те, що Міністерство фінансів працює над проєктом закону, який врегулює питання недостатності фінансової потужності бюджету. Як сподіваються в урядових колах збільшення ставок ПДВ на 2-3% та зростання майже у п'ять разів військового збору, допоможе отримати додаткові фінансові ресурси для воєнних потреб. Наразі ж ситуація є критичною, оскільки для підтримки воєнних потреб необхідно ще до 500 млрд грн.

Нагадаємо, ZN.UA писав, що для подолання проблем наповнення бюджету не виключається запровадження військового збору для ФОПів. Про це та про інші джерела наповнення бюджету читайте в статті старшої експертки Команди підтримки реформ Мінекономіки Аліни Бойко «Звідки державі брати гроші під час війни?». Наразі військовий збір становить 1,5%. Фізичні особи-підприємці його не сплачують.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі