В енергетичній галузі України на сьогодні виник дефіцит, який вже сягає понад 50 мільярдів гривень, заявила в. о. міністра енергетики Ольга Буславець в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передає "РБК Україна".
"Я хочу сказати, що на сьогодні енергетична галузь у нас має дефіцит коштів понад 50 мільярдів гривень, з яких 16 мільярдів лише на вугільну галузь. Ситуація дійсно дуже складна. Саме тому був створений антикризовий штаб, який очолює сьогодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Наші дії спрямовані на те, щоб збалансувати роботу енергоринку через зменшення адміністративного втручання, яке спотворило ринок і призвело до тих боргів, які ми маємо", - заявила Буславець.
Вона уточнила, що сума в 50 мільярдів - це дефіцит грошей цього року, без урахування попередніх заборгованостей, а непогашені борги ще старої моделі - це 28 мільярдів, які були накопичені ще за минулі періоди.
Раніше повідомлялося про те, що українські АЕС скоротили вироблення енергії до 53% від загальної потужності. Падіння потужностей АЕС відбувається на тлі загального падіння електроспоживання в Україні через скорочення виробництва в результаті пандемії коронавірусу. 21 квітня Запорізька АЕС відключила і вивела в резерв енергоблок №2 у зв'язку з балансовими обмеженнями у енергосистемі. Слідом за цим позапланово був зупинений енергоблок №3 Рівненської АЕС.
Зазначимо, в США ядерна енергетика в 2019 році працювала весь час на 93% потужностей.
Детальніше про те, як Україні при наявності надлишкових потужностей для виробництва дешевої електроенергії залишитися і без електрики, і... без грошей читайте у статті Сергія Следзя "Негативогенератор" на сайті ZN.UA.