У своїй статті для DT.UA парламентар зазначив, що бюджет Пенсійного фонду на 2017 р. становить 284 млрд грн. Витрати ПФУ складаються з багатьох статей, але їх можна згрупувати у три сектори.
Зокрема, за оцінками експерта з пенсійної реформи РПР Галини Третьякової, сума виплат пенсій за віком становить 190 млрд, 3 млрд - адміністрування ПФУ та 90 млрд - виплати спецпенсій, надбавок, соціальних допомог, тобто всіх виплат, що не належать до пенсій за віком.
Семенуха зазначає, що якщо влада гальмує запуск інших рівнів пенсійного забезпечення до моменту впорядкування солідарної системи, то вирішення її проблем стає першочерговим завданням. Для цього він пропонує низку кроків:
- залишити у видатковій частини бюджету ПФУ лише оплату пенсій за віком та витрати на адміністрування. Витрати, пов'язані із соціальними виплатами, що становлять 90 млрд грн, перенести у видаткову частину бюджету Мінсоцполітики;
- провести верифікацію всіх пенсіонерів і виплат, тим самим забезпечивши прозорість і ясність витрат;
- включити у дохідну частину ПФУ частину надходжень від ПДФО (податок на доходи фізичних осіб – ред).
- оптимізувати функціонал ПФУ заради зменшення адміністративних витрат (для прикладу – утримання центрального апарату МВС обходиться державі в 1,2 млрд грн).
На думку Семенухи, в таких умовах говорити про дефіцит ПФУ не доводилося б зовсім.
"Проста арифметика демонструє нам, що дефіцит Пенсійного фонду можна подолати. Загальний бюджет ПФУ в 2017 р. становитиме 284 млрд грн. З цих грошей 136 млрд - заплановані надходження ЄСВ, 7 млрд - інші надходження та 141 млрд грн буде додано з бюджету країни. Видаткова частина - 283 млрд, з яких 90 млрд - це спецпенсії, надбавки та соціальні допомоги. Якщо ці кошти перевести до статті видатків українського бюджету, залишиться дефіцит у сумі 51 млрд. Покрити його можна з допомогою частини ПДФО, яка спрямовується до держбюджету. Таким чином, дефіцит ПФУ зник би взагалі", – підкреслює автор.
Семенуха, при цьому, зазначає, що винесення соцвидатків з ПФУ у видаткову частину бюджету Мінсоцполітики не спричинить скорочення загальнодержавних витрат на підтримку незахищених верств населення.
Нагадаємо, міністр соціальної політики України Андрій Рева в інтерв'ю ZN.UA заявив, що у ході реалізації пенсійної реформи уряд не повинен допустити зростання дефіциту пенсійного фонду України вище нинішньої позначки 140 млрд грн
Детальніше про способи подолання дефіциту Пенсійного фонду України читайте у статті Романа Семенухи "Першочергова реформа. Яка доля чекає майбутніх пенсіонерів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".