Данилюк пов'язав переговори щодо транзиту газу з формуванням нового уряду

Поділитися
Данилюк пов'язав переговори щодо транзиту газу з формуванням нового уряду Секретар РНБО не виключив, що Росія може відмовитися від транзиту газу через ГТС України
За словами секретаря РНБО, розглядаються різні сценарії, зокрема, припинення транзиту через українську ГТС.

Тристоронні переговори про транзит російського газу через газотранспортну систему України з участь "Нафтогазу", "Газпрому" і Єврокомісії будуть відновлені після формування нового Кабінету міністрів, вважає секретар РНБО Олександр Данилюк.

"Переговори відбудуться, швидше за все, після того, як буде сформовано новий уряд, призначено міністра енергетики, який буде відповідальний за цей процес переговорів", - заявив Данилюк в ефірі "Радіо НВ" увечері в п'ятницю, 2 серпня.

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони, українська сторона готується до різних сценаріїв, у тому числі, повного припинення транзиту російського газу через ГТС України.

Раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що черговий раунд переговорів щодо транзиту призначено на 16 вересня. Єврокомісія неодноразово протягом року намагалася організувати переговори, але росіяни від них регулярно відмовлялися.

Як повідомлялося, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

За словами глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, ближче до кінця переговорів Україна отримала пропозицію про умови та обсяги транзиту, котру слід у найближчі два місяці обговорити з Кабміном.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

Шефчович пропонував провести черговий раунд переговорів травні, однак росіяни відмовилися.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і про переговорні позиціії сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі