На сьогоднішній день активи 100 найбагатших українців зросли майже до $130 млрд, тобто складають до 80% від розміру ВВП України. Можна сказати, що це і є рівнем олігархізації економіки.
Про це в своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.
«На відміну від західних економік, де найбільшими темпами зростають капітали власників компаній, пов’язаних з інформаційними технологіями та виробництвом високотехнологічної продукції, в нашій країні рекордно збільшуються статки сировинних магнатів», - пише він.
- Forbes опублікував рейтинг Топ-200 найбільших компаній України
За його словами, внаслідок політики, що проводиться в Україні, населення розділилося на дві соціальні категорії - олігархів, кількість яких відносно населення складає нескінченно малу величину, але які володіють майже всім у державі, і малозабезпечених або відверто бідних громадян, складових левову частку населення України, але з точки зору добробуту є величиною, сумірною зі статистичною похибкою.
« Олігархічно-люмпенська модель суспільно-політичного життя, що склалася в Україні, має суттєві недоліки і не може привести до якісних змін у країні. На відміну від багатьох розвинених країн, в Україні майже відсутній середній клас, який зазвичай виконує важливу суспільну функцію - є гарантом стабільності і демократії. Відсоток представників середнього класу у будь-якому суспільстві є важливим показником рівня добробуту в країні. В таких умовах середній клас, що може бути локомотивом розвитку, нікому не потрібен», - підкреслює Данилишин.
Докладніше читайте в матеріалі «В очікуванні кризи» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна». !zn
Читайте також:
Данилишин готовий повернутися в Україну
Світова криза зробив мільйонерів біднішими, а мільярдерів - багатшими
Рейтинг найбагатших українців поповнився Шуфричем і сином Януковича
Данилишин: Рівень олігархізації української економіки перевищує 70%