Данилишин заявив про значне скорочення заощаджень населення

Поділитися
Данилишин заявив про значне скорочення заощаджень населення Фото : сайт НБУ
У 2020 році витрати населення перевищували доходи.

Заощадження населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжують скорочуватися.

Про це написав голова ради Національного банку Богдан Данилишин на своїй сторінці в Facebook.

"Потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжують скорочуватися. За даними Держстату, доходи населення у 2020 році склали 3 972 млрд гривень, з яких 1/3, або 1 336 млрд гривень, - це соціальна допомога та інші поточні трансферти, обсяг яких за минулий рік виріс на 12,2% (у порівнянні з ростом заробітної плати - на 3,7%)", - написав Данилишин.

Фахівець відзначив, що витрати населення за 2020 рік (3 989 млрд грн) перевищували доходи на 17 млрд грн (у 2019 році - на 116 млрд грн) і фінансувалися коштом скорочення заощаджень.

Данилишин стверджує, що скорочення заощаджень населення є небезпечною тенденцією з урахуванням того, що це звужує простір для забезпечення внутрішнього споживчого та інвестиційного попиту, необхідних для підтримки економіки в період кризи.

"Для порівняння - пакети заходів щодо фіскального і монетарного стимулювання економік розвинених країн, зокрема США, зумовили накопичення домогосподарствами рекордних запасів заощаджень, які, як очікується, будуть виступати головним джерелом підтримки економічного відновлення і дозволять наздогнати докризовий тренд економічного зростання в США вже у 2022 році", - зазначив Данилишин.

За 2019 рік доходи населення України становили 3,70 трлн грн, витрати - 3,82 трлн грн. Наявний дохід у розрахунку на одну особу становив у 2019 році 67 528 грн.

Раніше повідомлялося, що Міністерство соціально політики України розробило дорожню карту наближення прожиткового мінімуму до реальних величин.

Уряд схвалив і подав до Верховної Ради низку законопроєктів, повідомляє пресслужба міністерства.

За даними міністерства, передбачається прискорене підвищення прожиткового мінімуму для розрахунку соціальних виплат, які є основним джерелом доходів:

  • у 2022 році - на 14%;
  • у 2023 році - на 15%;
  • у 2024 році - на 25%.

Проєкти законів передбачають нову методологію визначення та застосування прожиткового мінімуму виключно для основних соціальних гарантій (мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів).

Також планується впровадження базових величин для розрахунку соціальних виплат (надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги, щомісячної допомоги), які встановлюються до пенсії або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії; стипендій, максимальних розмірів виплат, компенсаційних виплат, а також одноразових виплат (допомоги).

Планується введення базової величини для грошових платежів та стягнень і базової величини для адміністративних зборів.

Чому Україна, маючи фантастичними скарбами надр, не «злетіла" як Саудівська Аравія, читайте в матеріалі "Економіка аутсайдерів" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі