Данія надала дозвіл на завершення будівництва "Північного потоку-2"

Поділитися
Данія надала дозвіл на завершення будівництва © Ведомости
Дозвіл може бути оскаржено в суді до 3 серпня.

Датське енергетичне агентство видало дозвіл Nord Stream 2 AG для трубоукладки з якорями для завершення останнього відрізку трубопроводу в водах Данії. Про це повідомило в понеділок Датське енергетичне агентство, пише ЕП.

Нове рішення означає, що Nord Stream 2 AG може використовувати судна-трубоукладчики з якірним позиціонуванням або незалежно, або в поєднанні з обладнаними системи динамічного позиціонування судами.

"Рішення прийнято відповідно до Закону про континентальний шельф і на основі зобов'язань Данії в рамках Конвенції ООН з морського права. Данія зобов'язана дозволити будівництво транзитних трубопроводів з урахуванням безпеки, ресурсів і навколишнього середовища", - йдеться в повідомленні агентства.

Однак глава прес-служби Датського енергетичного агентства Туре Фалбі-Хансен повідомив російському агентству ТАСС, що компанія Nord Stream 2 AG не зможе відразу приступити до прокладання труб на незакінченій ділянці газопроводу "Північний потік - 2" на південний схід від острова Борнхольм. Дозвіл агентства може бути оскаржено в Датській апеляційній раді з питань енергетики до 3 серпня.

Прес-секретар Nord Stream 2 повідомив Reuters, що консорціум вітає рішення Данії, але поки не оголошує, яка саме судно буде використовувати для добудови і коли чекає завершення проекту.

Будівництво 1230-кілометрового трубопроводу майже закінчено, але необхідно завершити ще приблизно 120-кілометрову ділянку в водах Данії.

Як писало ZN. UA, в липні датський регулятор повинен винести рішення щодо дозволу швейцарської компанії - оператору Nord Stream-2 AG добудувати трубопровід «Газпрому» «Північний потік-2» з використанням судна з якірним позиціонуванням. Але схоже, що незалежно від рішення регулятора газопровід потрапив в іншу систему координат. Навіть позитивне рішення не позбавить оператора проблем. Головна з них позначилася в Вашингтоні.

Детальніше читайте в статті Михайла Гончара, президента Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» - «Путінський потік-2»: холодна війна на Балтиці ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі