Ціни на овочі і ягоди в Україні зросли і зниження малоймовірне

Поділитися
Виключенням стали помідори, малина і ожина.

Українська плодоовочева асоціація (УПОА) на цьому тижні спостерігалося зростання цін на вітчизняному ринку по ряду позицій як в овочевому, так і плодово-ягідному сегменті. Вартість огірків зросла у три рази, кабачок – в 10 разів, кісточкові ягоди і фрукти тримаються на високому ціновому рівні.

"За тиждень ціна на тепличний огірок зросла у 2,8 рази. На даний момент вона формується в межах 16-18 грн/кг. Причина подорожчання огірка на внутрішньому ринку - істотне скорочення пропозиції. Практично повсюдно в тепличних комбінатах зараз проводяться зачистки напередодні підготовки до другої сівозміні, що тягне за собою значне скорочення вибірок цієї тепличної продукції", - зазначила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва агентству "Інтерфакс-Україна".

Значне зростання цін спостерігається також в сегменті ґрунтового огірка.

"Тільки з початку тижня ціна на дану продукцію зросла в середньому в 3,5 рази і сьогодні ціни на грунтові огірки вже озвучуються на рівні 20-22 грн/кг", - сказала Звєрєва.

На тлі високого попиту ще на минулих вихідних зросли ціни на кабачок - до 10 грн/кг при реалізації дрібним оптом, зауважила експерт.

"При цьому ще на початку минулого тижня ціни на кабачки обвалилися до 1 грн/кг у дрібному опті. Ми фіксували ціну кабачка 1-2 грн/кг на оптових ринках України, зокрема в Херсонській області. Таким чином, всього за кілька днів ціна на кабачок зросла в десять разів", - повідомила директор з розвитку УПОА.

Протилежного, за словами Звєрєвої, з точки зору цінової динаміки виглядає ситуація в сегменті рожевого помідора, де надлишок пропозиції, навпаки, чинить сильний тиск на ціни.

"Так, 17 червня оптові ціни на рожевий помідор опускалися до 10-15 грн/кг за реальні угоди. При цьому навіть за червоний помідор пропонували більш високу ціну - 14-16 грн/кг. Жовтий помідор продавався найдорожче – по 15-17 грн/кг. Незважаючи на падаючі ціни на помідори, активність оптовиків оцінюється як низька. Всі фермери відзначають, що кількість пропозиції заважає продавати", - зазначила експерт.

У ягідному сегменті України знову зросли ціни на суницю садову (полуницю) – найбільш масову на даний момент ягоду на ринку.

"Погіршення погоди в центральних областях погіршило також якісні показники суниці, її лежкість і транспортабельність, і зменшило пропозицію, що вплинуло і на ціни. За ягоду невисокої якості в центральних регіонах зараз просять від 45 грн/кг при відвантаженні з поля, а дрібним оптом суницю садову продають за ціною від 60 до 80 грн/кг. В південних регіонах суниця коштує 60-90 грн/кг. В західних регіонах зараз у господарствах купують суницю по 50-70 грн/кг, а на оптових ринках вона коштує в середньому на 5-10 грн/кг дорожче", - пояснила Звєрєва.

За словами директора з розвитку УПОА, малина і ожина за останні дні подешевшали в середньому на 50 грн/кг, але їх пропозиція залишається дуже малообъемным. Малину зараз можна купити дрібним оптом по 200 грн/кг, а ожину в середньому по 150 грн/кг.

Є на оптових ринках вже червона смородина і агрус. Ціни на них, як зауважила експерт, формуються приблизно на однаковому рівні: від 70 до 80 грн/кг при реалізації дрібним оптом і трохи дешевше на умови самовивозу з господарства.

"Малообъемным залишається пропозицію жимолості в Україні. Середня ціна реалізації жимолості дрібним оптом коливається в районі 300 грн/кг. Швидше всього, у цьому році цієї ягоди не буде багато, тому навряд чи ціна суттєво знизиться", - вважає Звєрєва.

Вона звернула увагу, що з-за втрати основної частини врожаю кісточкових внаслідок заморозків цьому році черешня, вишня і абрикос тримаються в ціні. Зливу поки ще не дозріла, тому на ринку з'являються лише поодинокі пропозиції імпорту.

"Також в Україну імпортується абрикос з Узбекистану, Туреччини та Іспанії. При цьому ціни на нього порівнянні з цінами на українську продукцію, а якісні параметри часто навіть вище", - зауважила експерт.

Середня оптова ціна на яблука в кінці травня 2020 року, за інформацією директора з розвитку УПОА, була в 2,5 рази вище, ніж у той же час 2019 року. Продати популярні сорти яблука хорошої якості, збережені в сучасних сховищах з РГС, українські садівники могли за цінами від 20 до 30 грн/кг

"А до середини червня ціни перевищили 30 грн/кг. В минулому сезоні порівнянну ціну можна було отримати лише доставивши свіже яблуко преміальної якості після сортування в Сінгапур або Малайзію з логістикою і упаковкою, а зараз стільки платять за яблуко, отгружаемое з сховища в Україні українські оптовики і супермаркети. У наступному сезоні обсяг виробництва, експорту та цін на яблуко буде залежати від погодних умов в інші місяці вегетації, але вже зараз очевидно, що садівники знову втратили дуже істотну частину врожаю яблука внаслідок весняних заморозків", - резюмувала Звєрєва.

Читайте також: Засідання ОПЕК+ відклали через конфлікт Саудівської Аравії та Росії

У зв'язку з вичерпанням квот Україна вимагає від ЄС переглянути розподіл квот на імпорт української продукції.

Детальніше про проблеми та ризики для українських аграріїв під час пандемії коронавірус в світі читайте в статті Андрія Паливоди "Вмирати збирайся, а жито сій!".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі