Станом на 8:48 вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,33% - до 51,59 долара за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,45% - до 46,78 долара за барель. У ході торгів понеділка вартість WTI знижувалась більш ніж на 3%.
Раніше у понеділок повідомлялося про те, що нафтогазові компанії США, що працюють на шельфі Мексиканської затоки, евакуювали понад 110 морських добувних платформ і бурових установок. Евакуація проводилася у зв'язку з ураганом "Гарві", що обрушився на узбережжя країни. У вівторок нафтові ціни відновлюються після різкого зниження напередодні.
За даними аналітиків Goldman Sachs, від урагану в першу чергу постраждає не видобуток сировини, а її переробка.
"За попередньою оцінкою, вплив "Гарві" на нафтовий ринок США полягатиме у збільшенні запасів нафти на 1,4 млн барелів на добу при зменшенні запасів бензину і дистилятів на 615-785 тисяч барелів на добу", - цитує експертів агентство "Рейтер".
Підтримують ціни на "чорне золото" повідомлення про перебої з поставками в Лівії. Так, НПЗ у лівійському місті Ез-Завія працює на 50% власної потужності через закриття родовища "Шарара" наприкінці минулого тижня. "Шарара" тимчасово зупинило роботу через блокування нафтопроводу бойовиками угруповання Zintan.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.