Станом на 7:27 вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,36% - до 52,23 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,34% - до 49,41 долара за барель.
На зустрічі в Абу-Дабі комітет планує обговорити виконання країнами власних зобов'язань в рамках угоди зі скорочення видобутку нафти. Участь вже підтвердили кілька держав, які раніше не в повному обсязі виконували вимоги угоди.
Міністерський моніторинговий комітет і технічний комітет експертів ОПЕК+ створені для контролю за дотриманням угоди щодо скорочення нафтовидобутку та вироблення рекомендацій з коригування її умов. У них входять представники Саудівської Аравії, Венесуели, Кувейту, Алжиру, Оману та Росії.
Частково стримують зниження цін на "чорне золото" дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes щодо кількості бурових установок в країні. Так, згідно з релізом, за тиждень, що завершився 4 серпня, кількість бурових установок у США зменшилася на чотири штуки, або на 0,42% - до 954 одиниць. При цьому кількість нафтових бурових установок скоротилась на одну штуку, або на 0,13% - до 765 одиниць, газовидобувних - на три штуки, або на 1,56% - до 189 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок збільшилася на 490 штук, або в 1,95 рази.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.