Інвестори побоюються, що ослаблення економічного зростання країн Азії вкупі зі зниженням попиту з боку нафтопереробних заводів у США і високим рівнем світового видобутку нафти призведе до збільшення надлишку пропозиції на ринку.
За станом на 07.45 мск вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знижувалася на 0,29% - до 48,6 долара за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту WTI опускалася на 0,24% - до 41,77 долара за барель.
"Базові показники вказують на збереження понижувальних ризиків на ключових ринках у найближчі місяці; особливо це стосується залізної руди і нафти", - наводить агентство Рейтер думку аналітиків ANZ bank.
Видобуток нафти в США тримається біля максимумів за останні 10 років в 9,5 мільйона барелів на добу. Видобуток ОПЕК у липні по відношенню до червня зросла до трирічного максимуму - 31,51 мільйона барелів на день.
12 серпня МЕА у щомісячному звіті по нафтовому ринку констатувало, що світова пропозиція нафти продовжує рости з шаленою швидкістю". Аналітики МЕА вважають, що перевиробництво нафти настільки велике, що надлишок на ринку буде і протягом 2016 року.
11 серпня у Світовому банку повідомили, що зняття санкцій з Ірану надасть значний вплив на світовий ринок нафти. Тегеран зможе видобувати близько 1 млн барелів нафти на добу, що знизить ціну за барель нафти на 10 дол в 2016 році.
Раніше повідомлялося, що країни ОПЕК ведуть переговори про можливість проведення екстреного засідання в умовах різкого падіння цін на нафту, обумовленого надлишковими поставками сировини на ринок.