Світові 3 знижуються на тлі публікації даних Міненерго США, згідно з якими комерційні запаси нафти в країні склали максимум з березня 2001 року, підскочивши на 10,9 млн барелів до 482,4 млн барелів.
За станом на 8.00 за київським часом вартість ф'ючерсів на північноморську суміш Brent склала 56,11 доларів за барель, а на нафту WTI - 50,96 доларів за барель.
"Представлені урядом (США) дані дуже серйозно зіграли на пониження цін", - коротко прокоментував ситуацію на нафтовому ринку співвласник консалтингової фірми Again Capital LLC Джон Килдофф.
Також, як зазначають експерти, падіння вартості нафти також обумовлено заявами міністра нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі, згідно з яким видобуток нафти досяг в березні рекордного рівня у 10,3 мільйона барелів на добу.
Крім того, міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує зниження ціни на нафту на 15 доларів за барель в наступному році, якщо санкції проти Ірану будуть повністю зняті.
Нафтові котирування з літа 2014 року знизилися майже в два рази - з 110 до близько 55 доларів за барель, завершивши третій квартал поспіль падінням.
Аналітики пов'язують різке зниження вартості нафти з надлишком сировини на ринку. Рішення країн ОПЕК від 27 листопада 2014 року зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 мільйонів барелів на день прискорило обвал цін, вартість бареля Brent в новому році вже опускалася до 45 доларів.