Станом на 9.26 за київським часом вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent падала на 0,39% - до 48,97 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI впала на 0,51% - до 47,17 долара за барель.
Новина про те, що ряд країн відновлюють експорт і видобутку нафти, чинить тиск на вартість "чорного золота".
Зокрема, Ірак на цьому тижні може наростити експорт з родовищ в Кіркуку.
"Нафта знижується в ціні, закінчуючи довгу низку сильного щоденного зростання, оскільки Ірак прагне збільшити поставки приблизно на 5% протягом наступних декількох днів", - цитує видання Wall Street Journal думку аналітиків ANZ Research.
У липні експорт нафти Іраку, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства(МЕА), досяг 3,71 млн барелів у день. Обсяг видобутку склав близько 4,33 млн барелів, що на 80 тисяч більше в порівнянні з попереднім місяцем.
Аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service прогнозують, що ціни на нафту будуть перебувати в діапазоні 40-60 дол. за барель в середньостроковій перспективі.
При цьому спекулянти на початку серпня зробили рекордні ставки на падіння цін на нафту. Сукупний обсяг "коротких" ставок на здешевлення Brent і WTI досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн барелів) – максимуму з середини січня цього року.