Світові ціни на 3продовжують зміцнення в четвер на тлі позитивної статистики по запасах "чорного золота" в сша, свідчать дані торгів.
Вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent збільшилася на 0,47% - до 53,63 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту WTI піднімалася на 0,14% - до 48,86 долара за барель. Котирування почали збільшуватися після публікації статистики в середу.
Напередодні у вівторок нафта Brent впала до 52 доларів вперше з початку квітня. За підсумками минулого тижня Brent втратила 4,3% вартості, а WTI подешевшала на 5,4%.
Управління енергетичної інформації Міненерго США в середу повідомило, що комерційні запаси нафти в країні (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 24 липня, скоротилися на 4,2 мільйона барелів, до 459,7 мільйона барелів. Аналітики не очікували такого різкого скорочення запасів за тиждень, прогнозуючи зниження на 0,184 мільйона барелів - до 463,716 мільйона.
Видобуток нафти в країні за тиждень, за даними Міненерго, знизилася на 1,51%, або на 145 тисяч барелів на добу - до 9,413 мільйона барелів. Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушинга (Cushing) знизилися на 0,2 мільйона барелів - до 57,7 мільйона барелів.
"Увечері в середу WTI і Brent перейшли від зниження до зростання на оптимістичною статистикою, наданою управлінням з енергетичної інформації", - заявив агентству Франс Прес глава нафтового і газового сектора Азіатсько-Тихоокеанського регіону компанії EY Санджив Гупта (Sanjeev Gupta).
Запаси бензину знизилися на 0,4 мільйона барелів і склали 215,9 мільйона барелів, тоді як аналітики чекали зростання показника на 0,512 мільйона барелів. Запаси дистилятів виросли на 2,6 мільйона барелів, до 144,1 мільйона барелів. Аналітики прогнозували збільшення на 1,502 мільйона барелів.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.