На ринку 3у вівторок зберігається негативна динаміка цін на побоюваннях надмірної пропозиції палива в США і скорочення попиту в Китаї, повідомляє агентство Bloomberg.
Вересневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:39 подешевшали на $ 0,71 (1,33%) - до $ 52,76 за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на вересень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася до цього часу на $ 0,25 (0,53%) - до $ 47,14 за барель.
Ціни на нафту впали більш ніж на 20% порівняно з пікового рівня цього року, зазначеного в червні, що вказує на "ведмежий" тренд на ринку.
На початку року ціни на нафту почали відновлюватися на очікуваннях, що дешевизна палива призведе до зниження його видобутку. Проте виробництво нафти в США близько до максимального рівня за 30 років, а деякі члени ОПЕК видобувають паливо рекордними темпами в історії.
Так, напередодні іракська держкорпорація South Oil Co. повідомила, що країна в липні збільшила експорт нафти з південних областей до рекорду - 3,064 млн барелів на добу (б/с) проти 3,020 млн б/с в червні.
Крім того, учасники ринку чекають даних про динаміку запасів вуглеводнів в США на минулому тижні. Згідно із середнім прогнозом опитаних експертів Bloomberg, запаси зросли на 700 тис. барелів.
За підсумками минулого тижня Brent втратила 4,3% вартості, а WTI подешевшала на 5,4%.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.