Ціни на нафту сьогодні, 11 березня, продовжили зростання після обвалу цін в понеділок. Тим самим ринок реагує на очікування того, що США почне скорочувати видобуток нафти. Однак зростання стримують побоювання, пов'язані з поширенням коронавирусної інфекції COVID-19.
Як пише Reuters, нафту вже повернула майже половину 25%-ного зниження в понеділок.
"Очікування того, що виробникам сланцевої нафти в США буде потрібно скоротити видобуток, допомогли поліпшити настрої на ринку", - сказав агентству Сатору Йошида, аналітик по сировинним товарам з Rakuten Securities.
Сьогодні ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на 3,5% до $ 38,03 за барель, а WTI - на 1,54% до $ 34,89 за барель.
Раніше повідомлялося, що в США прийняли рішення скасувати продаж сирої нафти зі стратегічних резервів, як це було заплановано напередодні.
Ціни на нафту 9 березня обрушилися максимальними темпами з часів війни в Перській затоці 1991 року: травневі ф'ючерси на Brent подешевшали на 24% - до $ 34,36 за барель, квітневі ф'ючерси на WTI - на 25%, до $ 31,13 за барель. Експерти вважають, що падіння ринку було викликано тим, що Саудівська Аравія і Росія не домовилися про скорочення виробництва нафти через зниження попиту, яке викликано коронавірусом. Саудівська Аравія прийняла рішення збільшити видобуток і опустити ціни для покупців.
Більш докладно про події, які викликали "чорний понеділок" на світовому нафтовому ринку читайте в статті Михайла Гончара, Оксани Іщук та Ігоря Стукаленко для ZN.UA - "Чорний лебідь над нафтовим озером".