Світові ціни на 3у вівторок демонструють негативну динаміку на тлі побоювань можливого надлишку пропозиції "чорного золота" на ринку та недостатнього попиту, свідчать дані торгів.
Вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знижувалася на 0,71% - до 53,09 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на WTI опускалася на 0,57% - до 47,12 долара за барель.
Напередодні в п'ятницю нафта Brent впала нижче 54 доларів вперше з початку квітня. За підсумками минулого тижня Brent втратила 4,3% вартості, а WTI подешевшала на 5,4%.
Інвестори побоюються, що нафтовидобувні компанії з Близького Сходу і США продовжать нарощувати постачання нафти на світовому ринку. Згідно з оцінками компанії South Oil Co., експорт нафти з південного Іраку за липень збільшився до 3,064 мільйона барелів на день і буде зберігатися на цій відмітці до закінчення місяця. У червні цей показник становив 3,02 мільйона барелів.
"Наміри нафтовиробників і країн зберігати або навіть збільшувати обсяги поставок означають, що навряд чи ми наблизилися до дна", - заявив головний аналітик CMC Markets Майкл Маккарті (Michael McCarthy) агентству Блумберг.
Інвестори також звернули увагу на інформацію про погіршення прогнозу американського Bank of America Corp. (BofA) за цінами на північноморську нафту марки Brent в третьому кварталі 2015 року до 50 доларів з прогнозованих раніше 54 доларів за барель.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.