На нафтовому ринку хаос продовжує. Ціни на еталонні марки нафти продовжують падати. Вартість бареля нафти марки Brent з постачанням в червні опускалася нижче $ 16. Про це свідчать дані торгів вранці в середу, 22 квітня.
Падінням цін ринок реагує на рекордне падіння попиту і дефіцит вільних місткостей для зберігання запасів сировини.
Так, червневі ф'ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures впали на $ 2,76 (17,33%) – до $ 15,98 за барель.Це мінімальний рівень з 11 грудня 1999 року
Вартість ф'ючерса на BRENT на червень на електронній сесії на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) впала на $ 0,86 (7,43%) – до $ 10,71 за барель.
Спред між актуальними контрактами на марки Brent і WTI складає $ 5,27 на користь Brent.
Нагадаємо, що 20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Перед закриттям торгів ціна контрактів на поставку нафти в травні досягала -39 доларів за барель. Ситуація на біржі обумовлена надлишком нафти на ринку, що пов'язано із зростанням видобутку при низькому попиті, і переповненості нафтосховищ в США: їх завантаження наближається до граничних показників.
Однак президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.
12 квітня країни ОПЕК+ і інші найбільші експортери нафти, які не входять до картеля, погодили рекордне скорочення обсягів видобутку, щоб покласти кінець ціновій війні.
Згідно з домовленістю, картель скоротить видобуток на 9,7 млн барелів нафти в добу. Світовий видобуток скоротиться ще на 3,7 млн барелів завдяки США, Канаді та Бразилії.
Докладніше про те, як вплине угода країн ОПЕК+ на ціноутворення "чорного золота", читайте у статті Володимира Кравченка "Залиті нафтою" у ZN.UA.