Ціна на нафту зросла до 26 доларів

Поділитися
Ціна на нафту зросла до 26 доларів 20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень © lexaarts / Depositphotos
Таке збільшення можна пояснити відновленням попереднього попиту на бензин та не надто швидким зростанням надлишку сировини.

На фоні останніх повідомлень Міністерства енергетики США ціна на нафту станом на ранок, 30 квітня, досягла 26 доларів.

Як відомо, червневі ф'ючерси на американську нафту марки WTI зростають майже на 14% - до 17 доларів за барель. Що стосується липневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent, то їх ціна зростає майже на 7% і торгується по 26 доларів за барель, червневих ф'ючерсів на Brent зростає трохи швидше (9%), але коштують дешевше - 24,5 долара за барель.

Зростання цін на нафту сталося на фоні оприлюднення американським Міненерго статисики, яка вказує на те, що надлишок нафти збільшується не так швидко, як прогнозували експерти напередодні. Відомо,що минулого тижня запаси сировини в Америці зросли на 9 мільйонів барелів в порівнянні з прогнозованими 10,6 мільйонами барелів.

Крім цього, запаси бензину, попри пандемію коронавірусу, почали помітно скорочуватися - на 3,7 мільйона барелів.

20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Перед закриттям торгів ціна контрактів на поставку нафти в травні досягала -39 доларів за барель. Ситуація на біржі обумовлена надлишком нафти на ринку, що пов'язано із зростанням видобутку при низькому попиті, і переповненості нафтосховищ в США: їх завантаження наближається до граничних показників.

Хоча президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.

Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.

Детальніше про наслідки падіння цін на нафту читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі