Так, вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш марки Brent піднялася на 0,04% - до 49,03 доларів за барель (відкриття сесії). А вартість жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI виросла до 46,79 доларів за барель.
На вартість "чорного золота" вплинули такі чинники, як збільшення запасів нафти в США, що, зазвичай опускає ціни, відзначають аналітики. Але Іран "погасив" падіння – дав добро на переговори із "заморожування" видобутку.
Згідно з опублікованими в середу, 24 серпня, даними Міненерго США, товарні запаси нафти збільшилися на 2,5 млн барелів минулого тижня, тоді як аналітики в середньому очікували зниження на 850 тис. Варто зазначити,що країни-виробники тримають високий рівень видобутку, НПЗ працюють на повну потужність, зберігаючи надлишкова пропозиція нафтопродуктів.
Аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service прогнозують, що ціни на нафту будуть перебувати в діапазоні 40-60 дол. за барель в середньостроковій перспективі.
При цьому спекулянти на початку серпня зробили рекордні ставки на падіння цін на нафту. Сукупний обсяг "коротких" ставок на здешевлення Brent і WTI досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн барелів) – максимуму з середини січня цього року.