Ціни на нафту стабільні в середу після зниження за підсумками попередніх трьох сесій, повідомляє агентство Bloomberg.
Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $ 46,81 за барель, що відповідає рівню закриття попередніх торгів. До закриття ринку у вівторок вартість ф'ючерсів зменшилася на $ 0,73 (1,54%).
Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на грудень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася до цього часу на $ 0,03 (0,07%) - до $ 43,23 за барель. За підсумками торгів у вівторок контракт подешевшав на $ 0,78 (1,77%), до $ 43,2 за барель.
Увага ринку направлена на дані про запаси енергоносіїв в США, які будуть опубліковані міністерством енергетики в середу.
За оцінками опитаних експертів Bloomberg, запаси нафти в США минулого тижня зросли на 3,75 млн барелів.
"Ключовим фактором для ринку залишається зберігається надлишок поставок, - відзначає аналітик CMC Markets у Сіднеї Рік Спунер. - Це сприяє ослабленню оптимізму, що з'явився останнім часом. У даний момент знижувальні ризики для цін на нафту превалюють".
Головний фінансовий директор BP Брайан Гилвари заявив у вівторок, що компанія не очікує відновлення цін на нафту до кінця 2016 року. За його словами, BP налаштувала свій бізнес таким чином, щоб генерувати позитивний грошовий потік при цінах на нафту на рівні $ 60 за барель до 2017 року.
Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цінами на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.