Чому українські банки зараз не зацікавлені в депозитах: експерт назвав три причини

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чому українські банки зараз не зацікавлені в депозитах: експерт назвав три причини © unsplash/@synkevych
Впродовж останніх місяців депозитна ставка щомісячно падає на 1%.

Приблизно дві третіх українських банків повідомляють про збільшення депозитних вкладів українських громадян. І це при тому, що розмір депозитної ставки від початку війни в Україні щомісячно знижується приблизно на 1%. При цьому самим банкам зараз гроші вкладників просто не потрібні, оскільки їх практично нікуди вкладати, пише у своїй статті для ZN.UA «Депозити в умовах війни: чому вклади в банках продовжують зростати, незважаючи на мізерні ставки» Артур Федорчук.

Експерт зазначає, що в умовах двозначної споживчої інфляції депозитні ставки притислися до 4,5–6% і продовжують знижуватися і далі.

«Якщо брати перші за розмірами активів і надійністю 20 банків, зниження становило приблизно 1% на місяць і відбувалося кількома хвилями, впавши, в результаті, поки що на 1,5–2% до рівня 4,5–6% річних. Банкіри впевнені, що найближчим часом цей тренд зберігатиметься, і ставки до кінця травня знизяться ще, як мінімум, на 1%», - зазначає він.

І якщо банки втрачають інтерес до нових вкладів, то серед українців зацікавлених все більше. Зокрема Федорук вказує на щонайменше три причини:

По-перше, кілька місяців перед війною українці активно нагромаджували готівку в очікуванні страшних потрясінь. Але, впевнившись, що банківська система працює у звичному режимі, більшість вирішила повернути кошти на рахунки.

По-друге вкладати готівку на рахунки почали й ті, хто виїжджав за кордон у другій хвилі біженців. Адже гривневою карткою можна розплачуватися за кордоном за фіксованим і не дуже грабіжницьким курсом.

«Однак усі перелічені експертами причини, швидше за все, теж не основні. Основна причина в тому, що людям, як і банкам, практично нікуди витрачати свої гроші. Споживчий ринок в умовах війни стиснувся до мінімуму. Люди купують тільки їжу та предмети першої необхідності. Невитрачені гроші осідають на банківських рахунках», - зазначає експерт.

Більше матеріалів Артура Федорука читайте на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі