Про це на сторінках Newsweek пише експерт Школи менеджменту Слоана Массачусетського технологічного інституту Ніл Хармен.
Він нагадує про нещодавні відставки виконавчих директорів американських компаній з панелі радників президента США. Представники бізнесу відмовилися працювати з Трампом після того, як він не захотів засудити расизм і нетерпимість після спалаху насильства у Шарлоттсвілі, штат Вірджинія.
"Як експерт з організаційних комунікацій і лідерства, я помітив у цьому масовому звільненні радників драматичний і важливий момент для відносин між бізнес-лідерами і президентом. Але чи означає він смерть часто складного партнерства між президентом Трампом і корпоративною Америкою?" - пише автор.
Виконавчі деректори компаній, такі як Кен Фрейзер з Merck, правильно вчинили, коли віддали перевагу своїй совісті і полишили панель радників Трампа. Фрейзер, який вийшов з неї першим, сказав, що відчув "відповідальність виступити проти нетерпимості і екстремізму". Втім, лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal дуже швидко підмітило, що багато компаній не наважилися заявити, що відмовляються працювати з Білим домом у майбутньому. Безумовно, попри риторику ненависті, одна річ лишається чіткою: корпоративна Америка хоче і потребує співпраці з адміністрацією в той час, як президенту йдуть на користь здорові відносини з американським бізнесом.
І оскільки обидві сторони потребують одна одну, виникає питання, як ці все більш напружені відносини зможуть вижити. Керівники компаній, таких як Electric і Under Armour вийшли з ради Трампа і засудили президента. Але попри це, вони все одно будуть просувати потрібні їм зміни в законодавстві і регуляції через Білий дім. Фактично кожна американська помпанія має інтереси у політичних рішеннях уряду США. Останніми днями деякі деректори сказали пресі, що вони шкодуть через розпад панелі бізнес-радників президента США, яка так і не змогла зіграти роль колективного голосу в політиці.
З іншого боку, деякі з бізнес-лідерів, такі як виконавчий деректор Apple Тім Кук, продемонстрували, як можна публічно непогоджуватися з президентом США у питаннях імміграції, рівності і клімату, але при цьому на приватному рівні впливати на напрям податкової реформи і просувати захист прав ЛГБТ-спільноти. Вірогідно, це і є нова модель ведення справ з Вашингтоном.
Раніше видання Bloomberg писало, що республіканці зляться на Трампа після подій в Шарлоттсвіллі. Після того, як він знову порівняв расистів і радикалів з їхніми опонентами, конгресмени від політичної сили намагаються дистанціюватися від президента.
Нагадаємо, у Вірджинії місцева влада ввела режим надзвичайного стану через протестів ультраправих через планів уряду прибрати з Парку емансипації пам'ятник генералу армії Конфедерації в роки Громадянської війни Роберту.
Як повідомлялося, невідомий на автомобілі скоїв наїзд на маніфестантів у місті Шарлотсвилл, загинула щонайменше одна людина.