"Державу не влаштовують обсяги експорту зерна останнім часом, - зазначив він .- Ми вже подали документ до Мінекономіки, наразі проводяться консультації. Думаю, найближчим часом законопроект буде погоджено ", розповів "Комерсанту-Україна" заступник начальника департаменту розвитку аграрного ринку міністерства Анатолій Розгон.
З початком дії експортних мит 1 липня експортери почали втрачати позиції на зовнішніх ринках. Зернотрейдери заявляли, що не можуть конкурувати з компаніями з Росії, так як їх зерно мінімум на 30 доларів за тонну дешевше українського.
У результаті в липні було зафіксовано падіння експорту в 5 разів, до 300 тисяч тонн, в порівнянні з 1,5 мільйона тонн в червні. Наразі встановлено мита на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро за тонну), кукурудзу - 12% (не менше 20 євро за тонну), ячмінь - 14% (не менше 23 євро за тонну).
Про відкриття ринку оголосив і прем'єр-міністр Микола Азаров на переговорах з Європарламентом у минулу середу. За його словами, 2011 року з країни буде вивезено 24 мільйони тонн зерна.
"У нас величезний експортний потенціал (при прогнозі врожаю в 52 млн т споживання становить 26,8 млн т.-ред.). Він буде збільшуватися з перетвореннями в аграрному секторі, які розпочалися лише в цьому році", - зазначив він.
Гендиректор компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський побоюється, що після скасування мит певні преференції може отримати компанія "Хліб Інвестбуд", що користувалася значною підтримкою держави під час дії квот цього року. Саме ця компанія отримала найбільший обсяг квоти, тоді як лідери зернового експорту минулих років квот не отримали.
Мита на вивезення зерна були введені з 1 липня урядовою постановою від 25 травня.