Через залежність НБУ від політиків гривня може надовго залишитися на дні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Через залежність НБУ від політиків гривня може надовго залишитися на дні Гривня може ще довгий час знаходиться на дні. © Андрій Товстиженко, DT.UA
На думку економіста Андрія Кириленка, перше, що потрібно зробити Нацбанку - стати незалежним, інакше гривня весь час буде під загрозою.

Те, що НБУ дуже швидко втратить контроль над монетарною системою, було цілком передбачувано, оскільки він втратив незалежність. Про це у своїй статті для ZN.UA пише економіст і професор практики фінансів в школі менеджменту MIT Sloan Андрій Кириленко.

Як зазначає експерт, насправді НБУ ніколи не був по-справжньому незалежним. Але в минулому в його розпорядженні було достатньо резервів, щоб контролювати ситуацію на валютному ринку, і можливості впливати на кредитний ринок через непрозорі схеми.

"Те, що НБУ остаточно втратив незалежність, стало зрозуміло напередодні виборів, коли президент Порошенко зібрав топ-менеджерів найбільших комерційних банків, безапеляційно зафіксував обмінний курс та ще й стукнув кулаком по столу", - пише Кириленко.

За його словами, на фіксацію курсу були витрачені сотні мільйонів дефіцитних доларів, але вже через тиждень після виборів, гривня втратила більше 14% своєї вартості протягом декількох днів.

Він також зазначає, що дуже серйозною проблемою є підпорядкування центрального банку виконанням короткострокових цілей політиків. "Тому що тільки незалежний центральний банк зможе отримувати ресурси і спрямовувати їх на нівелювання "зменшення сукупної пропозиції"", - говорить експерт.

"Сьогодні, схоже, НБУ використовує свої пріоритети у зворотному напрямку: спочатку він підтримує економічну політику політиків, а вже потім займається ціновою стабільністю. В результаті стабільність грошової одиниці України знаходиться під величезною загрозою", - підкреслює економіст.

Як повідомлялося раніше, долар на "чорному" ринку перевищив позначку 18 грн/дол. Останні дні спостерігався рекордний темп зростання курсу долара на неофіційному роздрібному ринку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі