Через цінове регулювання бізнес може відмовитися продавати певні товари

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Через цінове регулювання бізнес може відмовитися продавати певні товари © рixabay/ccipeggy
Рішення влади може спровокувати дефіцит деяких товарів.

Запропонований урядом механізм контролю над цінами доволі суперечливий крок. Фактичне обмеження встановлено саме для роздрібної націнки. Це сума, яку додає до вартості кінцевий продавець — власник торговельної точки на ринку, магазин або велика мережа гіпермаркетів. Про це пише Ярослав Бєлов, економічний експерт, перший секретар з консульських питань Посольства України в Республіці Індія (2013−2017), у своєму тексті - «Дешеві» харчі: хто насправді заплатить за соціальні продукти».

Зазначена націнка у 10% може не покривати витрат, що їх несе продавець. Особливо якщо торговець не зможе документально підтвердити деякі свої витрати.

Унаслідок цього бізнесу може виявитися простіше відмовитися від продажу зазначених груп товарів. З одного боку, люди не зможуть придбати продукцію. З іншого — постраждають також виробники, адже в них зникне можливість збувати вироблені продукти. Якщо масштаб відмов стане досить великим, деякі виробники можуть зіштовхнутися зі значним зниженням попиту та перейти точку беззбитковості внаслідок зменшення обсягів виробництва та реалізації продукції.

З іншими матеріалами Ярослава Бєлова, економічного експерта, першого секретаря з консульських питань Посольства України в Республіці Індія (2013−2017), можна ознайомитися за посиланням

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі