Через спеку Франція зробила виключення у правилах роботи АЕС: це загрожує дикій природі

Поділитися
Через спеку Франція зробила виключення у правилах роботи АЕС: це загрожує дикій природі © Jack ma / Wikimedia
Цього року атомним електростанціям у Франції дозволили не обмежувати, як зазвичай, викиди гарячої води з реакторів під час спеки. 

У зв’язку із четвертою хвилею спеки за літо та енергетичною кризою у Франції регулюючий орган ядерної енергетики розширив тимчасові виключення, дозволивши п’яти атомним електростанціям продовжувати скидати гарячу воду в річки, передає Reuters.

Останніми тижнями високі температури в річках загрожували скороченням і без того низького ядерного виробництва Франції в той час, коли майже половина її реакторів не працює через проблеми з корозією та обслуговуванням.

Спостережна служба ASN повідомила в понеділок, що схвалила запит уряду на продовження виключень, запроваджених у середині липня на електростанціях Бугі, Сент-Олбан, Трікастін, Блайе та Гольфеч.

Очікується, що цього тижня на більшій території Франції температура повітря підніметься до 30 градусів за Цельсієм, що призведе до подальшого нагрівання річок, які компанія EDF використовує для охолодження реакторів.

Норми, як правило, вимагають обмеження ядерного виробництва під час сильної спеки, щоб гарячі скидні води, які знову потрапляють у річки, не становили загрози для дикої природи.

Цього літа виробництво французької атомної енергії було найнижчим принаймні за чотири роки, що змушувало Францію імпортувати електроенергію, тоді як зазвичай вона експортувала її в сусідні країни. У деякі з найспекотніших днів Франція купувала від 8 до 10 гігават, що еквівалентно потужності приблизно 8 ядерних реакторів.

EDF пізно ввечері в неділю повідомила, що скасовує попередження про обмеження видобутку на атомних станціях Saint Alban і Bugey на річці Рона. Очікується, що пік температури річки в обох місцях досягне 14 серпня.

У січні президент Франції Еммануель Макрон говорив, що «мирний атом потрібен Європі» попри заяви Німеччини про закриття половину її АЕС. На його думку, саме атомна енергетика може стати справжньою альтернативою вугільній та газовій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі