Через масштабні відключення електроенергії у Китаї зупиняються заводи, ТРЦ зачиняються не за графіком

Поділитися
Через масштабні відключення електроенергії у Китаї зупиняються заводи, ТРЦ зачиняються не за графіком © pixabay/music4life
Серед причин відключень — дефіцит вугілля

У Китаї почалась криза у постачанні електроенергії, через яку страждає інфраструктура та виробництво, пише ВВС

Наразі через брак електрики потерпають близько 100 мільйонів жителів провінцій Ляонін, Гірин і Хейлунцзян, тим часом проблема й далі шириться країною.

До чого вже призвели перебої в електроенергії:

  • зупинка заводів: серед заводів, які призупинили роботу через брак електроенергії - ті, які постачають компоненти компаніям Tesla і Apple. Наприклад, три заводи компанії Unimicron Technology Corp зупинили роботу з 26 по 30 вересня.
  • отруєння: у Ляонині після раптового відключення вентиляційної системи у заводському цеху 23 робітників шпиталізували з отруєнням вуглекислим газом. Крім того, труяться люди, які намагаються опалювати тісні кімнати за допомогою газових плит;
  • проблеми на дорогах: на деяких вулицях не працюють світлофори, також з’явилося відео з автомобілями, які їдуть по шосе у Шеньяні без освітлення;
  • побутові обмеження: у деяких містах жителів просять не користуватися під час пікового споживання електроенергії бойлерами та мікрохвильовками. А торгові центри закривають раніше, ніж зазвичай.

Причини відключень електроенергії у Китаї

Головними причинами масштабних відключень електроенергії експерти вважають дефіцит вугілля та нові квоти на емісії вуглекислого газу в Китаї. 

16 липня в Китаї почала працювати нова система обміну квотами на емісії вуглецю, за допомогою якої Пекін сподівається скоротити викиди парникових газів китайськими заводами. До 2060 року Китай хоче стати «вуглецево-нейтральною» країною. Це означає, що всі шкідливі викиди китайських заводів в атмосферу компенсують за допомогою технологій зниження шкоди, переходу на менш токсичні матеріали та висадки дерев.

Однак зараз центр критикує регіональних керівників за те, що вони не досягають цілей зі скорочення викидів. Пекін тисне на місцевих чиновників, аби споживання електрики в їхніх регіонах не зростало.

Тиждень тому президент Сі Цзіньпін оголосив, що Китай перестане будувати нові вугільні електростанції за кордоном. Китай перебуває під сильним дипломатичним тиском: від нього вимагають припинити фінансування вугільної галузі за кордоном, оскільки це може полегшити світу задачу по досягненню цілей Паризької кліматичної угоди по скороченню викидів вуглецю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі