Через легальні точки продажу реалізується 67% контрафактних та контрабандних сигарет

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Через легальні точки продажу реалізується 67% контрафактних та контрабандних сигарет © pixabay/annette1209
Щорічно бюджет втрачає до 13 млрд грн податків через тіньовий ринок тютюну.

Зростання податків та зниження купівельної спроможності споживачів тютюнових виробів призводить до того, що тіньовий ринок тютюну з кожним роком зростає. Щорічно бюджет втрачає 11-13 млрд грн податків. Про це розповіли учасники прес-конференції "Про інформаційну кампанію проти продажу нелегальних сигарет".

На думку учасників, у країні зберігається тенденція до зростання тіньового ринку тютюну, а темпи зростання пришвидшуються.

«Покупна спроможність продовжує знижуватися. Відповідно, люди шукають контрафактну та контрабандну продукцію, щоб заощадити», - заявила Наталія Фесюн, директор "Укртютюну".

Учасники також наголосили, що близько 67% нелегальних тютюнових виробів продається через легальні точки продажу. При цьому понад 70% такої продукції виробляється в Україні.

Однак місцеві органи не можуть впливати на зміну цієї ситуації.

«У місцевих органів немає повноважень для перевірок точок продажу. Такі повноваження мають правоохоронні органи та податкова. Впливати на контролюючі органи місцева влада також не може – немає повноважень», - заявив Олександр Слобожан, виконавчий директор, Асоціація міст України.

У прес-конференції взяли участь: Наталія Фесюн, директор "Укртютюну"; Олександр Слобожан, виконавчий директор, Асоціація міст України; Олег Шинкарук, заступник міського голови Хмельницького.

Раніше DT.UA писало, що представники реального бізнесу заявляють, що за останні роки значно зросла частка тіньової економіки. Контрафакт в Україні досить легко виробляти, перевозити та продавати. Держава за таких умов втрачає мільярди.

Також повідомлялося, що кількість скарг бізнес-омбудсмену у третьому кварталі 2021 року збільшилася до 531, що на 25% більше у порівнянні з показником за перший квартал поточного року та на 38% у порівнянні з другим кварталом 2020 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі