Представники реального бізнесу заявляють про те, що за останні роки значно зросла частка тіньової економіки. Контрафакт в Україні досить легко виробляти, перевозити та продавати. Держава за таких умов втрачає мільярди. Про це йшла мова під час зустрічі з бізнесом в МВС, на якій було вирішено створити чергову структуру — Офісу з питань захисту бізнесу.
Продаж алкоголю.
Існує більше тисячі нормативних актів регулюють продаж алкоголю, при цьому наразі 50% ринку - це контрафакт. Велика частка нелегальної продукції реалізується через звичайні магазини.
«Держава тільки на алкогольному акцизі втрачає 10-12 млрд грн податкових надходжень», - заявили учасники зустрічі.
Продаж тютюн.
Тіньовий ринок тютюну з 1% у 2016 р. виріс до 16% у 2020 році.
«Такого не було з 2011 року. В день продається мільярд тіньових пачок сигарет, це мінус 11 млрд грн щороку для бюджету. При цьому 70% нелегальної продукції виробляють в Україні, а не привозять», - зазначили представники бізнесу.
Реалізація палива.
Через існування тіньового сектору бюджет цього року недоотримає більше 20 млрд, минулого було близько 19 млрд.
«Оскільки паливний акциз іде напряму у Дорожній фонд, за ті кошти, які країна щороку втрачає через тіньовий паливний сектор, можна було б щороку будувати нову дорогу Київ – Черкаси», - заявив Сергій Куюн, директор ООО «Консалтинговая группа А-95».
Раніше повідомлялося, що кількість скарг бізнес-омбудсмену у третьому кварталі 2021 року збільшилася до 531, що на 25% більше у порівнянні з показником за перший квартал поточного року та на 38% у порівнянні з другим кварталом 2020 року.