Від чотирьох з половиною до п'яти мільярдів доларів зі ста, отриманих незаконним шляхом, відмивається з допомогою криптовалют, розповів в інтерв'ю BBC директор Європолу Роб Уейнрайт.
"Ними не управляють центральні влади, тому поліція не може відслідковувати ці транзакції. Навіть якщо вони визначать, що транзакції носять кримінальний характер, вони не можуть заморозити активи, на відміну від традиційної банківської системи", - пояснив директор Європолу Роб Уейнрайт.
Здавалося б, названа чиновником сума на перший погляд мала, всього лише 4,5 – 5% від всієї суми незаконного обігу коштів, але насправді тенденція використання криптовалют в "відмиванні" незаконно отриманих грошей тільки зростатиме, впевнені у Європолі.
Також Уейнрайт зізнався, що незважаючи на усі вжиті заходи, можливості служби в цьому напрямку, як і раніше значно обмежені, так як в більшості випадків поліції дуже важко визначити, хто виводить ці гроші. Як правило, саме цей момент більш ніж влаштовує зловмисників.
Наголошується, що важче всього справи йдуть з такими криптовалютами, як Monero або Zcash. Алгоритми цих криптовалют дозволяють значно ускладнити завдання правоохоронців по встановленню відправника або одержувача транзакції.
Уейнрайт вважає, що ті, хто надає послуги з обміну криптовалют на готівку, повинні проявити відповідальність і співпрацювати з поліцією.
Раніше повідомлялося, що влада Таїланду заборонила фінансовим організаціям королівства будь-які операції з криптовалютами: інвестувати у криптовалюту, здійснювати обмінні операції, продавати її, а також створювати платформи для торгівлі нею. Крім того, банкам заборонили рекомендувати своїм клієнтам використовувати криптовалюту як інвестиційний інструмент. Регулятор пояснив ці обмеження тим, що кріптовалюти можуть бути використані з метою фінансування тероризму або відмивання грошей.
Також повідомлялося, що Департамент кіберполіції прагне надати криптовалюті законодавчий статус в Україні, щоб мати можливість контролювати її та виявляти злочинців.
Детальніше про криптовалюти читайте в матеріалі Олександра Шарова "Криптовалюти: глобальні гроші або глобальна піраміда" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".