Частка непрацюючих кредитів у банках України скорочується – НБУ

Поділитися
Банки прогнозують зростання кредитування.

Обсяг непрацюючих кредитів (NPL) у банках України на 1 жовтня становив 422,5 мільярда гривень, тобто на 9,6 мільярда гривень менше, ніж на початок року. За рік частка непрацюючих кредитів скоротилася на 0,2 відсоткових пункти до 37,9%, повідомили у Нацбанку України.

У вересні обсяг непрацюючих кредитів у банківському секторі скоротився на 4 мільярди гривень, а частка зменшилась на 0,6 в.п. завдяки списанню непрацюючих роздрібних кредитів та покращенню якості нових кредитів, які головним чином надаються в рамках державних програм.

Згідно з опитуваннями банків, опублікованими у жовтні, попит на корпоративні гривневі кредити у III кварталі зріс, а також зросла популярність кредитів для населення. Більшість банків прогнозує подальше зростання корпоративного та роздрібного кредитного портфеля протягом наступних 12 місяців.

Визнання банками кредитних збитків у поточному році було вищим, ніж минулого року. Загальний обсяг резервування, яке банки провели для покриття кредитних ризиків, з початку повномасштабної війни становив 107 мільярдів гривень, що становить майже 13% кредитного портфеля, активного наприкінці лютого 2022 року.

Як писало DT.UA, депозитні ставки більше не зростатимуть. Навпаки, вони почнуть знижуватись, але не скоро. У власників заощаджень є ще час, щоб покласти гроші на депозит. Про це пише Артур Федорчук у статті "Як зараз зберегти та примножити: депозити чи валюта?".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі