Центробанк Росії констатує провал політики імпортозаміщення

Поділитися
Центробанк Росії констатує провал політики імпортозаміщення Найбільше скоротилася пропозиція яловичини, вершкового масла, риби і овочів © РИА Новости
РФ не вдалося повністю заповнити дефіцит пропозиції по більшості категорій продовольчих товарів.

Росії не вдалося заповнити дефіцит на ринку продовольчих товарів, що з'явився після відповідних санкцій США, Євросоюзу, Канади, Норвегії та Австралії, незважаючи на деяке зростання вітчизняного виробництва, йдеться в доповіді Центробанку РФ.

"Хоча частка російської продукції на них виросла, обсяги ринку, що включають вітчизняну і ввезену продукцію, скоротилися", - повідомляється в доповіді.

Зокрема, обсяги яловичини скоротилися на 42%, вершкового масла - на 15%, свіжої та охолодженої риби - на 14%, овочів - на 10%. Відзначається, що позитивну динаміку показали тільки м'ясо птиці - зростання на 6%, свинина - 7%, картоплю - 19%.

З 7 серпня 2014 року Росія ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу- США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.

Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".

Перші фото і відео того, як у РФ знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи наразі 16%.

Через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.

Також в російському уряді підтримали кримінальну відповідальність за ввезення санкційної їжі. Максимальное покарання за контрабанду їжі може скласти 12 років позбавлення волі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі