Cargill та Viterra йдуть з російського експортного ринку зерна – ЗМІ

Поділитися
Cargill та Viterra йдуть з російського експортного ринку зерна – ЗМІ © Mind.ua
У першій половині сезону Viterra та Cargill увійшли до шістки найбільших експортерів російської пшениці.

Два найбільші західні постачальники російського зерна, Cargill Inc. і Viterra, йдуть з експортного ринку, що дозволить місцевим компаніям краще контролювати поставки.

У середу Cargill заявила, що зробить ще один крок у бік від російського ринку, припинивши з липня перевалку російського зерна зі свого експортного терміналу, хоча відвантажувальний підрозділ продовжить перевозити зерно з російських портів.

"Оскільки проблеми, пов'язані з експортом зерна, продовжують наростати, Cargill припинить експорт російського зерна в липні 2023 року після завершення сезону 2022-2023 років", - йдеться у повідомленні компанії.

Cargill, яка володіє часткою в зерновому терміналі в порту Чорноморського порту Новоросійськ, не уточнила, чи вона продає цю частку.

Міністерство сільського господарства Росії раніше заявило, що Cargill повідомила його про припинення експортної діяльності із зерна з початку наступного сезону.

«Припинення експортної діяльності на російському ринку не вплине на обсяг відвантаження вітчизняного зерна за кордон. Експортні зернові активи компанії продовжуватимуть працювати незалежно від того, хто ними управляє», - повідомили агентству Reuters у міністерстві сільського господарства.

Крім того, зернотрейдер Vittera, який частково належить швейцарському гірничодобувному та торговому гіганту Glencore, планує припинити торгівлю зерном у Росії, повідомляє Bloomberg News з посиланням на джерела, які знайомі з цим питанням.

Представник Vittera відмовився від коментарів, але сказав, що заява буде опублікована на пізнішому етапі.

Vittera і Cargill входять до найбільших експортерів російської пшениці.

За даними РБК business daily, Cargill експортує 2,2 млн. тонн російського зерна в експортному сезоні 2022-2023 років, або близько 4% від загального обсягу російського експорту зерна.

Докладніше про те, чому одні закордонні компанії йдуть із РФ, а інші продовжують працювати - читайте у статті Наталії Власюк "Не зрозуміти і не пробачити"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі