Буславец розповіла, чому не всі інвестори в "зелену" енергетику підписали меморандум

Поділитися
Буславец розповіла, чому не всі інвестори в © "Главком"
Вимогою УАВЕ було не знижувати "зелений" тариф для давно побудованих об'єктів.

В. о. міністра енергетики Ольга Буславец пояснила, чому Українська асоціація відновлювальної енергетики (УАВЕ) тимчасово не підписує меморандум з ВДЕ-інвесторами. Про це вона повідомила на брифінгу.

"Основною вимогою від цієї асоціації було не знижувати "зелений" тариф для давно побудованих об'єктів (ще 2013 року), які мають сьогодні 46 євроцентів - тобто 14 грн за кіловат-годину. Ми не можемо такого допустити. Я не можу пояснити суспільству, як за середньозваженою ціною 1,5 грн ми будемо платити певним станцій 14 грн, які вже пропрацювали 7 років і повернули свої інвестиції і ще будуть мати підтримку до 2030 року ", - сказала вона.

Буславец повідомила, що уряд запропонував певне зменшення тарифу до 15%, якщо не перевищується тариф 22 євроцента.

"Тобто ці станції, які дуже дорогі 48 євроцентів, 36 і т. д. - ціна для них 22 євроцента і не вище. Ми розуміємо, чому 22 євроцента - тоді були дуже дорогі технології, інвестори, які тоді будували мали великі витрати ", - відзначає і. о. міністра.

Також Кабмін пропонував встановлювати обмеження для станцій потужністю 1 МВт, асоціація пропонувала підняти планку до 5 МВт.

"Обмеження по тарифам ми пропонували від потужності 1 МВт. Все що нижче цього будується без знижок, а все що вище - обмежується меморандумом. Вони пропонували підняти цю планку до 5 МВт. 1 МВт - це цифра, яка прописана в законі, який регламентує аукціонну модель підтримки ВДЕ, який ми будемо найближчим часом будемо імплементувати. Я думаю, що ця асоціація ще візьме паузу, щоб подумати, і я не виключаю таку можливість, що вони приєднаються до цієї угоди", - резюмує Буславец.

Нагадаємо, що Кабмін схвалив меморандум про взаєморозуміння між урядом та інвесторами у відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Зокрема, зниження "зеленого" тарифу (з/т) для сонячних електростанцій на 15%, для вітрових – на 7,5%. Рішення з одноденною доопрацюванням (зі збереженням ключових умов) було прийнято на засіданні уряду 10 червня.

Раніше прем'єр-міністр Шмигаль заявив, що Україна в умовах енергетичної кризи не може собі дозволити мати найдорожчу "зелену" енергію у Європі.

Детальніше про те, як Україні при наявності надлишкових потужностей для виробництва дешевої електроенергії залишитися і без електрики, і... без грошей читайте у статті Сергія Следзя "Негативогенератор" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі