Обсяг транзиту газу по території України через введення в дію «Північного потоку» зменшиться незначно. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.
«Сьогодні ми транзитуємо більше, ніж у минулому році, і з врахуванням збільшення споживання газу в Європі ми розраховуємо, що у нас якщо зменшиться обсяг транзиту, то незначно», - сказав він.
За його словами будь-який маршрут транзиту газу в обхід України зменшує дохідну частину НАК «Нафтогаз України», що є для української сторони відкритою проблемою.
Саме тому Україна вживає заходів із побудови альтернативних маршрутів постачань газу, підкреслив Ю.Бойко.
Нагадаємо, вчора В.Путін заявив, що заповнення першої нитки трубопроводу «Північний потік» дозволить Росії «піти від диктату транзитних держав».
В.Путін особисто запустив газ у «Північний потік» заявивши, що тепер Україна не буде користуватися транзитним становищем.
Як раніше заявляв директор енергетичних програм центру НОМОС Михайло Гончар, навіть якщо вдасться реалізувати всі проекти - і «Північний потік», і «Південний», і Nabuccо, - то переважне становище в умовах конкуренції газових постачань отримає той маршрут, який буде гарантувати мінімальні витрати - а це буде український маршрут.
25 травня глава ВАТ «Газпром» Олексій Міллер заявив, що із запуском «Північного потоку» і «Південного потоку» може скоротитися транзит газу по Україні на 60 млрд кубометрів на рік.
Раніше експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначав, що після будівництва першої і другої черг «Північного потоку» обсяги транзиту газу по території України можуть скоротитися з сьогоднішніх 100 млрд до 70-80 млрд кубометрів на рік. При цьому у свої оцінки експерт не закладав запуск «Південного потоку», бо не вірить у реальність його будівництва. На думку В.Омельченка, шанси запуску «Південного потоку» складають лише 40%. Україна сподівається, що Євросоюз підтримає конкуруючий проект Nabucco.