Боргове навантаження на економіку України зростає — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зростання витрат на обслуговування боргів є дуже небезпечним.

Боргове навантаження на економіку України не скорочується, як заявляють уряд і НБУ, а зростає, заявляє у своїй статті для DT.UA Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу, координатор економічної програми партії "Громадянська позиція".

"Здається, що, дійсно, відношення державного боргу до ВВП не зростає: з 62% у 2018 р. воно впало до 61% у 2019 р. Але насправді це не так. Річ у тому, що борги для України стають дедалі дорожчими. Україна заміщує дешеві (під 2–3%) борги від МВФ і Світового банка дорогими! Чого варті лише запозичення минулого року на 2 млрд дол. під більш як 9%! Жодна країна світу не платить таких високих процентів. Але Мінфін і НБУ пішли ще далі: в останні роки хітом сезону стали ОВДП, які завдяки високій ставці рефінансування НБУ дозволяють заробляти 17,5–19%, а в умовах ревальвації гривні - це майже 20% у валюті! Хто ці пестуни долі в найбіднішій країні Європи? Це міжнародні спекулянти, українські корупціонери та українські банки, в структурі чистих активів яких на ОВДП припадає 30% (стає зрозумілим, чому вони не кредитують економіки)", - зазначає Савченко.

За словами експерта, Україна з бюджету виплатила за державними боргами у 2018 р. 305 млрд грн, а цього року заплатить більш як третину бюджету країни - 417 млрд грн. У процентах до ВВП у 2018 р. виплати та обслуговування державного боргу становили 9,2%, а в 2019-му - 10,6%. Тобто боргове навантаження на Україну не падає, а загрозливо зростає.

"Як економіст, я стверджую, що таке зростання витрат на обслуговування боргів є дуже небезпечним. Ще рік такої непрофесійної фінансової політики, і ця вже по суті фінансова піраміда може рухнути", - вважає Савченко.

На його переконання не лише непрофесіоналізм є причиною помилкових рішень топ-чиновників. Серед причин і власний інтерес, і надприбутки. Бо чим більше державних боргів, і чим вони дорожчі, тим більше доходів у брокерів, які обслуговують українських корупціонерів.

Більше про те, кому належить реальна влада в Україні та вплив на розподіл ресурсів читайте у статті Олександра Савченка на DT.UA "12 подвигів гераклів президента і прем'єра".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі